Van de bestuurstafel Op 29 november heeft Hans Thoma zijn werkzame leven beëindigd. Als afscheidscadeau werd een gift gevraagd voor het HG. In overleg met Hans stoppen we die gift in het door ons gestarte Hooiplukkers fonds. Ook de royale gift van Heleen Poppens is hier aan toegevoegd. Toekomstige schenkingen ko men hier ook terecht. Het geld zal worden besteed aan uitbreiding en onderhoud van onze collectie. Bert Brand, voorzitter Made in Lochem Op 15 november is Made in Lochem, het boek over de geschiedenis van de Lochemse industrie, op feestelijke wijze ten doop gehouden in de hal van het gemeentehuis. Het gemeentebestuur had hal en catering beschikbaar gesteld. Wethouder Eric-Jan de Haan ontving van ons lid en schrijver Focko de Zee het eerste exemplaar. Door velen werd de schrijver die middag in het zonnetje gezet. Made in Lochem is verkrijgbaar bij boekhandel Lovink. Faceboek en website Sara Udcoff verzorgt al weer een tijd de Facebookpagina van het HG. Volgt u deze pagina al? Onze nieuwe website kende eind vorig jaar een groot probleem en was lang uit de lucht. Door hard werken zijn die problemen nu opgelost. Heeft u onze nieuwe website (www.HGLochem.nl) al eens bekeken? Nieuwjaarsbijenkomst Op zaterdag 4 januari vond de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst plaats in het Stadshuus. Een bomvolle Molenzaal luisterde naar de nieuwjaarsrede van de voorzitter. De aanwezigen werden vervolgens uitstekend vermaakt door Elly Jansen, die met veel succes haar Lochemse geschiedenis vertelde en enkele acts opvoerde. Hooiplukkersfonds Virtueel museum De werkgroep virtueel museum is druk doende de vele voorwerpen in onze kelder "zichtbaar" te ma ken. Momenteel wordt de hele collectie op professionele wijze door twee vrijwilligers gefotografeerd. We houden u op de hoogte over de ontwikkelingen en wanneer de eerste resultaten op onze website zichtbaar zullen zijn. Algemene Ledenvergadering Deze zal op woensdag 15 april in het Stadshuus plaatsvinden. In dit blad vindt u de (voorlopige) agen da. De notulen zullen u tijdig per mail worden toegezonden. Heeft u geen mailadres (of dit nog niet opgegeven) en wilt u de notulen hebben? Even een berichtje naar onze secretaris en hij zorgt er voor dat u ze alsnog krijgt.

Land van Lochem | 2020 | | pagina 8