Jaarverslag 2019 Historisch Genootschap Inleiding In dit verslag kijken we terug op een jaar met mooie gebeurtenissen en veel hoogtepunten. Grote dank daar voor aan de inzet van velen die dit mogelijk hebben gemaakt. Op de openingsdagen van de Veldmaat zijn ongeveer 100 personen voor inlichtingen geweest; de vrijwilligers hadden dus veel belangstelling op die twee halve dagen dat ze daar werkzaam zijn. In maart kreeg de Veldmaat tijdens NLdoet met hulp van buitenaf een fikse schoonmaakbeurt. Daily Inn stelde belangeloos de werkers een heerlijke lunch beschikbaar. Hoveniersbedrijf Schepers zorgde in dezelfde periode ook belangeloos dat het groen rond de Veldmaat werd vernieuwd. Het buitenmuseum werd verder uitgebreid met borden in Laren. Beeldarchief Er is een voortdurende stroom van nieuw materiaal dat opgenomen wordt in de collectie. En niet alleen foto's van vroeger, ook van nu worden foto's gemaakt en toegevoegd. Een van de meest opmerkelijke giften is een album met een verzameling ansichtkaarten uit een jarenlang durende correspondentie tussen inwoners van Lochem en een familie in Duitsland. Bibliotheek en archief Naast de 2000 boeken in de bibliotheek wordt ook ander archiefmateriaal bewaard. De Lochemse V.V.V. schonk haar verzameling krantenknipsels over toeristische gebeurtenissen in de jaren 1983 tot en met 2014. Van Henk Potman kregen we drie mappen met knipsels uit Lochemse kranten over de perioden 1857-1931, 1932-1971 en 1972-2017. so éA 27

Land van Lochem | 2020 | | pagina 31