Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Informatie over deze uitgave via frederiek.eggink@gmail.com. 4 Bijzonder boek over de familie Eggink-Wansink van 't Langenbaergh in Laren Vrijwilligers Niet alleen voor de bestaande activiteiten, maar ook voor nieuwe, zoeken we naarstig naar vrijwil ligers, die daarmee willen helpen. Alle hulp is welkom. Ook binnen het bestuur zijn er komend jaar door aftredende leden vacatures, waar nog niet één twee drie kandidaten voor zijn. Het vinden van versterking op al deze plekken is een topprioriteit voor het bestuur. Na een rustige zomerperiode zijn begin september de activiteiten weer losgebarsten. De komende winter ziet het bestuur meerdere uitdagingen op zich afkomen. Geschiedeniscafé Wat eerder dit jaar begonnen is als een proef, heeft haar waarde al bewezen en zal zeker een vaste activiteit worden de komende jaren. Het café in september was wederom goed bezocht. In dit café was, naast een aantal korte presentaties en enkele discussies, voor het eerst de film te zien over de kruidentuin. Heeft u 14 december al genoteerd voor het volgende café? Made in Lochem, het boek. Op vrijdag 15 november werd in het gemeentehuis op feestelijke wijze het boek over de Lochemse industrie “Made in Lochem" gepresenteerd. Dit boek is geschreven door ons lid Focko de Zee. De bestelde exemplaren zijn vanaf dinsdag 19 november beschikbaar en kunnen worden afgehaald tijdens de openingstijden van de Veldmaat. In het geschiedeniscafé van 14 december kunnen ze ook worden opgehaald. Nadere informatie daarover volgt nog. Afrekenen, 10 Euro, kan alleen contant. Website Door een samenloop van omstandigheden is onze nieuwe website een paar weken geleden ver dwenen. Op moment van schrijven wordt er hard gewerkt om deze weer in de lucht te krijgen. Alles moet opnieuw, dus veel werk voor de vrijwilligers die zich daarmee bezighouden. Openmonumentendag Ook dit jaar vond deze dag weer plaats met een wat andere opzet dan voorgaande jaren. De dag, georganiseerd, met steun van de gemeente, door meerdere verenigingen, waaronder het HG werd dan ook beloond met mooi weer en grote drukte. Eind augustus 2019 verscheen in eigen beheer een bijzondere uitgave, samengesteld uit het archief van de Larense familie Eggink-Wansink. Historica Frederiek Eggink beschrijft in haar rijk geïllustreerde boek Familie Eggink-Wansink. 'Eghte en reghte beddegenooten'. Uit familiepapieren van een gezeten boerenfamilie in Laren (Gld.), 1726-1980 het verhaal van haar familie. Zij doet dat tegen de achtergronden van de markengemeenschappen en het Saksisch erfrecht, met veel aandacht voor de typische kenmerken van de huwelijks- en koopacten uit de acht tiende en negentiende eeuw. RABO Elk jaar stelt de RABO-bank geld beschikbaar aan verenigingen voor bepaalde doelen. Het HG mocht zich in oktober verheugen op een substantieel bedrag dat besteed zal worden aan een nieuwe beamer die nodig is voor onze lezingen en presentaties zoals het geschiedeniscafé. s r O zr ro B o vo OJ

Land van Lochem | 2019 | | pagina 8