\jvaMcn De redactie wenst u veel leesplezier! DOORGEVEN Over een nalatenschap of legaat is HG geen erfbelasting verschuldigd. Schenkingen kan HG belastingvrij ontvangen. Schenken kan langs twee wegen. 3 Ten slotte nogmaals uw aandacht voor het volgende. In 2020 herdenken we dat Nederland dan 75 jaar geleden werd bevrijd. Ook het Historisch Genootschap zal op verschillende manieren stil staan bij de bevrijding van Lochem en omgeving. In het Land van Lochem is plaats voor uw persoonlijke herinneringen of de bevrijdingsverhalen die in uw familie of vriendenkring worden doorverteld. Dat mogen ook heel korte anekdotes zijn, een gedicht, een lied, een bijzondere tekst, foto's uit de bevrijdingsdagen, brieven of kaarten. Er zijn al enkele mooie bijdragen binnen gekomen, maar er is nog ruimte! U kunt uw bijdrage, met vermelding van uw naam, mailen naar de redactie (redactie@ hglochem.nl) of afgeven tijdens de openingsuren van de Veldmaat. Stuurt u foto's mee, geef dan ook even aan of ze van uzelf zijn of uit bijvoorbeeld een archief. Inzenden kan tot het eind januari 2020. De bevrijdingsspecial van het Land van Lochem staat gepland voor het voorjaar van 2020. In het al weer laatste nummer van Land van Lochem in 2019 reizen we door ruim 700 jaar Lochem- se geschiedenis. Zo gaat het hoofdartikel, geschreven door Eddy ter Braak, over de Joodse geldhan delaar Gottschalk von Recklinghausen, die in de veertiende eeuw in Lochem heeft gewoond. Een boeiend en soms ook onthutsend verhaal dat aantoont dat de Joodse gemeenschappen ook in het toenmalige Europa vaak onder erbarmelijke omstandigheden leefden en werden vervolgd. De leeskring paleografie heeft een bijzondere brief geanalyseerd, die 1612 werd geschreven door Guillermo Verdugo, zoon van de Spaanse kolonel Francisco Verdugo, die in 1582 de stad Lochem had belegerd. Veel minder ver terug in de tijd reikt het persoonlijk verslag van Gert Jan Beuzel. Het is het vervolg op het artikel in het eerste Land van Lochem dit jaar over de stedenband van Lochem met -naast Billerbeck- Ballenstedt in de Harz. Hoe was het om in april 1968 met een Lochemse delegatie op bezoek te gaan in zusterstad Ballenstedt, destijds in de DDR? Best spannend en inte ressant, zoals u in het artikel kunt lezen. De Geefwet geldt voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI's). Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem is zo'n ANBI en is officieel aangemerkt als culturele instelling. Deze status biedt fiscale voordelen indien het Genootschap wordt bedacht met een nalaten schap of schenking. Een periodieke schenking - een vast jaarlijks bedrag voor een periode van minimaal vijf jaar - is, met een verhoging, volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, zonder drempel. Zo'n schenking moet wel worden vastgelegd; dat kan via een onderhandse overeenkomst met HG. Natuurlijk is ook een eenmalige schenking, groot of klein, van harte welkom. Ook deze gift is aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, waarbij een drempel geldt. Hebt u vragen of wilt u over het bovenstaande van gedachten wisselen? Neemt u dan contact op met de penningmeester van HG, de heer G.J. Udcoff, bereikbaar via penningmeester@hglo- chem.nl of 0573-257804. Informatie vindt u ook op de website - www.hglochem.nl S Deadline kop') vrijdag de tand van Loches liiV0’9 «ri 2020 24 januar (Jj O zr (D 3 laluc.

Land van Lochem | 2019 | | pagina 7