Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter NL doet Op 15 maart is er in het kader van NL-doet weer hard gewerkt op meerdere plekken binnen ons fraaie Genoot schap. Op drie locaties waren er activiteiten in het kader van NL doet gepland. (Dit jaar nog geen koninklijke hulp.) Helaas moesten vanwege de weersomstandigheden de werkzaamheden op de oude begraafplaats afge blazen worden. Maar zoals u in de Nieuwsbrief heeft kunnen lezen zijn deze op 7 juni j.l. met succes uitgevoerd. In de kruidentuin heeft een grote groep vrijwilligers zich op verschillende werkzaamheden gestort. Het Zone college heeft daaraan actief meegewerkt. De Veldmaat is door een groep vrijwilligers met bezemen gekeerd. Wat in de reguliere schoonmaak niet aan de orde kan komen, werd nu onder handen genomen. Het ziet er weer spic en span uit. Op de locaties werden de lunches gesponsord door Albert Heijn, De Plus Supermarkt Cornelis, Daily Inn en bakkerij Ten Broeke. Heel hartelijk dank daarvoor. Jaarvergadering De agenda werd vlot afgewerkt. Het contributievoorstel van de penningmeester is aangenomen. Na de pauze een verrassende voordracht van Maran Olthof over "Verdwenen geluiden" met bijpassende beelden uit ons rijke beeldmateriaalarchief. De wegblijvers hebben iets gemist. Opening "Made in Lochem" Op 1 mei werd onder grote belangstelling de tentoonstelling Made in Lochem, door de heer Hans Willemsen, directeur van de WILA, officieel geopend. Elders in dit nummer treft u een artikel aan over deze tentoonstelling die zich mocht verheugen in veel positieve reacties. Tweede geschiedeniscafé in het Stadshuus Ruim 80 bezoekers waren getuige van het tweede geschiedeniscafé op 11 mei. De onderwerpen vielen zeer in de smaak en er kan verlangend uitgekeken worden naar het derde café plaats zal vinden op 5 oktober. E-Loket Bouwdossiers In het gemeentehuis werd op feestelijke wijze het digitale bouwbestand in werking gezet. Uw bestuur was daarbij uitgenodigd. Via Erfgoed Centrum Zutphen kunnen nu de bouwtekeningen op straatnaam worden opgezocht. Onthulling bronzen stadsmaquette Gudula Onder grote belangstelling is het kunstwerk, een bronzen maquette van het middeleeuwse Lochem, onthuld door burgemeester van 't Erve. De maquette is een cadeau aan de stad, van het dit jaar 70 jaar bestaande Hotel Hof van Gelre. En is voorlopig geplaatst in de hal van het gemeentehuis. Ga daar beslist eens kijken! De bedoe ling is dat deze maquette de start wordt van de vernieuwde stadswandeling, die ook formeel aan de wethouder werd aangeboden, als vertegenwoordiger van de Lochemse burgerij. Bijeenkomst van onze vrijwilligers Een groot aantal van onze vrijwillige medewerkers heeft gehoor gegeven aan de uitnodiging van het bestuur, voor een gezellige bijeenkomst in het Stadshuus met een hapje en een drankje. Dit als dank voor het vele werk dat zij voor ons Genootschap doen. O.a. werd de film, speciaal gemaakt over de Lochemse industrie ten behoe ve van de tentoonstelling Made in Lochem, vertoond. Vernieuwde website gelanceerd Sinds eind mei is de nieuwe website van het Historisch Genootschap life gegaan, zoals dat heet. Heeft u al een keer gekeken? Het ziet er prachtig uit. De komende tijd zal er nog meer informatie aan worden toegevoegd. Dus klaar maar nog lang niet af. Open Dag Kruidentuin De Bleike Op zaterdag 1 juni, met schitterend weer, had onze kruidentuin weer haar jaarlijkse open dag. Ruim 100 bezoe kers kwamen een kijkje nemen in de tuin. Oproep nieuwe leden en vrijwilligers Wij verheugen ons dat we regelmatig nieuwe leden welkom mogen heten. Toch maakt het bestuur zich zorgen omdat het totaal aantal leden gestaag afneemt. Helpt u mee nieuwe leden te werven? Ook vrijwilligers zijn al tijd welkom. Wij zoeken voortdurend hulp voor de meest uiteenlopende werkzaamheden. Heeft u nog een paar uurtjes over? Meldt u dan bij de secretaris en samen met hem wordt een passende plek gevonden voor u!

Land van Lochem | 2019 | | pagina 8