vrijd&S Lochem volge"de Deadline De zomereditie van Land van Lochem is vier pagina's dikker dan gebruikelijk. Dat betekent meer ruimte voor mooie verhalen over de historie van Lochem en omgeving. Eén van die verhalen, op getekend door Hendrik Schuring, gaat over maar liefst drie generaties van de familie Harmsen, die boerden op het landgoed Velhorst. Martin Boschloo duikt in de geschiedenis van de welbekende boekhandel Lovink, sinds 1846 een vertrouwd adres aan de Lochemse Markt en Eddy ter Braak heeft een waardevolle aanvulling op zijn artikel over de Hessenwegen, dat u in het vorige Land van Lochem heeft kunnen lezen. Verder is er een bijdrage van Paul Roodbol over het succesvolle project Made in Lochem. Via onder andere een expositie en een fraaie publicatie schenkt Made in Lochem aandacht aan de geschiede nis en de bijzondere producten van een aantal bekende Lochemse bedrijven. Het grootste artikel is gewijd aan het Lochemse erfgoed uit de naoorlogse periode. In het voor jaar van 2019 is namelijk het project "Een nieuwe tijd! Wederopbouw in de Achterhoek" van start gegaan. Elf Achterhoekse gemeenten willen hiermee het erfgoed uit de periode 1940-1965 bij een breed publiek onder de aandacht brengen. De gemeente Lochem doet ook mee, onder meer tijdens Open Monumentendag op 14 september a.s. Ter gelegenheid hiervan laat CeesJan Frank u alvast kennismaken met 30 bijzondere naoorlogse gebouwen en andere objecten in Lochem en Barchem en omgeving. Soms alledaagse, maar vaak ook verrassende gebouwen die het verhaal vertellen van de grote veranderingen in de samenleving na de Tweede Wereldoorlog. Last but not least haalt oud veilingmeester en beëdigd taxateur Louis Fris herinneringen op aan zijn internationale veilingcarrière, die het bekende Veilinghuys De Castanghe als uitvalsbasis kende. Ten slotte wil de redactie u attent maken op de oproep voor verhalen over de bevrijding van Lo chem, die in 2020 zal worden herdacht. Meer hierover op pagina 29. De redactie wenst u veel leesplezier! DOORGEVEN De Geefwet geldt voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI's). Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem is zo'n ANBI en is officieel aangemerkt als culturele instelling. Deze status biedt fiscale voordelen indien het Genootschap wordt bedacht met een nalaten schap of schenking. Over een nalatenschap of legaat is HG geen erfbelasting verschuldigd. Schenkingen kan HG belastingvrij ontvangen. Schenken kan langs twee wegen. is, met een verhoging, volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, zonder drempel. Zo'n g schenking moet wel worden vastgelegd; dat kan via een onderhandse overeenkomst met HG. Natuurlijk is ook een eenmalige schenking, groot of klein, van harte welkom. Ook deze gift is aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, waarbij een drempel geldt. Hebt u vragen of wilt u over het bovenstaande van gedachten wisselen? Neemt u dan contact op met de penningmeester van HG, de heer G.J. Udcoff, bereikbaar via penningmeester@hglo- chem.nl of 0573-257804. Informatie vindt u ook op de website - www.hglochem.nl 3 l Een periodieke schenking - een vast jaarlijks bedrag voor een periode van minimaal vijf jaar - O n (D 3 NJ O D

Land van Lochem | 2019 | | pagina 7