Made in Lochem l Roodbol intussen volwassen startup. Waarom Lochem? De ligging, goede verbindingen (A1, openbaar vervoer) en het voor dit bedrijf zo essentiële glasvezelnet waren de redenen. Dat laten we zien in het tiende thema en de film. WILA en Safan Oorspronkelijk was dit één bedrijf. Nu staan beide bedrijven los van elkaar maar is er een innige samenwerking. WILA is producent van gereedschappen en gereedschapsystemen. Safan (Safan Darley) is een wereldwijde specialist in het ontwikkelen en bouwen van afkantpersen en scharen voor plaatwerk. Vanaf het eerste gesprek zat ik met beide partijen aan tafel. Aan hun kant werd een flink team gevormd om de bijna verloren geschiedenis weer naar boven te krijgen. Toen ik bij een bezoek bij beide de productie mocht zien was ik diep onder de indruk. Toen werd dan ook het idee geboren om een open dag te organiseren, want hoe weinig Lochem- mers weten wat er achter die deuren gebeurt? Hun presentatie op de tentoonstelling was dan ook gemeen schappelijk. Zelfs een oude schaar van ruim 1000 kg werd met wat hoofdbrekens in de expositieruimte naar binnen gebracht. Het waarom, het tiende thema Met eigen vrijwilligers hebben we in de expositie laten zien wat er belangrijk is voor de bedrijven om zich hier te vesti gen. Dat is gedaan met foto's en niet te vergeten door een geweldige film die ter gelegenheid van de tentoonstelling speciaal door twee vrijwilligers van het HG gemaakt is. Zo kwamen de vele facetten van het uitstekende vestigingskli maat aan de orde. Opening en andere festiviteiten De opening was op 1 mei, de dag van de arbeid. Een bewust gekozen datum. Hans Willemsen van WILA verrichtte de opening in een overvolle huiskamer van het Stadshuus. Op zaterdag 25 mei hebben zes deelnemende bedrijven een open huis georganiseerd waar veel belangstelling voor was. Op 6 juni, toen Focko de Zee een lezing gaf over de andere bedrijven in Lochem, was de belangstelling alweer groot. B&W bezochten de tentoonstelling op dinsdag 7 mei. De ex positie trok veel aandacht, niet alleen van Lochemmers, maar ook van toeristen. Door gulle bijdragen van exposanten en de gemeente waren we ook in staat om promotie te doen. Tenslotte Vaak heb ik de vraag gekregen waarom niets te zien is van "die en die". Simpel: de start was een keuze van negen uit de meer dan honderd bedrijven. Wie weet doen we dit nog een keer, dan uiteraard met een aantal andere namen. Ik wil tenslotte iedereen heel, heel hartelijk bedanken die meegewerkt heeft aan het tot stand komen van deze ten toonstelling. Bedrijven STEQEMfiN feWI Hans Willemsen van WILA opent de tentoonstelling (foto Wim Elferink). Boven - Toon Klaver heeft SKL presenteerde een grote variëteit aan verschillende producten (foto Wim Elferink). geschilderd (Foto WILA). Onder - Een knipschaar uit de beginjaren van WILA (foto Wim Elferink).

Land van Lochem | 2019 | | pagina 31