1953-1968 echtpaar Harmsen- Maalderink Drie jaar na hun huwelijk zijn Jan en Gerritje Harmsen-Maal- derink hun (schoon)ouders opgevolgd als pachters van Nieboer. Ze hebben boven de begane grond van het woonge deelte een woonverdieping la ten aanbrengen. Hierdoor is de voorgevel verhoogd. Er werden twee vensters aangebracht. Jhr. Constantijn Martens en zijn zus sen betaalden de kosten van het materiaal, het echtpaar Harmsen het loon van de bouwvakkers. De landbouw werd na 1945 gemechaniseerd, paarden maakten plaats voor trekkers. Ook bij het melken en oogsten De voorgevel van hoeve Nieboer. Foto uit het rapport van Monumenten Advies Bureau, (4). werd het handwerk overgeno men door machines. De pacht prijs werd verhoogd. Jan's eerste trekker was een petroleumtrekker: een Allis-Chalmers. Deze trekker is in brand gevlogen tijdens het ploegen. Van Fré Woestenenk uit Laren Gld, die getrouwd was met zijn één na oudste zus Gerritje, kocht hij zijn eerste dieseltrekker. Om het gebruik van kunstmest te kunnen optimaliseren liet Jan grondmonsteronderzoek doen, hetgeen hij op de landbouwschool in Zutphen had geleerd. Pachters op land goed Velhorst vielen op elkaar terug in nood. Zij vormden op het landgoed een aparte groep ten opzichte van het personeel. Boeren van het landgoed trokken weer op met hun collega's uit Almen. Boerenzonen uit Almen en van het landgoed bezochten de landbouwschool in Zutphen. Na het behalen van het diploma vormden ze een bond van oud-leerlingen. Zo hielden ze niet alleen contact met elkaar, maar bleven ze ook op de hoogte van nieuwe landbouwtechnische ontwikkelingen. Ook Jan Harmsen was aangesloten bij een bond van oud leerlingen. Deze groepsfoto werd gemaakt tijdens een gezamenlijke reis van de twee bonden van oud leerlingen van het landbouw- en landbouwhuishoudonderwijs in 1950 naar een studio in Hilversum. Jan Harmsen staat hier naast zijn Gerritje Maalderink (6).

Land van Lochem | 2019 | | pagina 28