Zij kozen, in 1878, Albert Harmsen (1840- 1918) en Johanna Addink (1846-1908). Na de pensionering van kolonel van Rappard in 1850 was het echtpaar met meerdere dienstmeiden en een koetsier vanuit Utrecht op landhuis Velhorst komen wonen. Toen Albert te kennen gaf pachter te willen worden van hoeve Nieboer kon hij laten zien over een voortreffelijk staat van dienst te beschikken. Hij had zijn militaire dienstplicht van vijf jaar vervuld. Tien jaar lang, tot 1 mei 1873, had Albert als koetsier gewerkt voor de pensioneerde luitenant Ernst van Löben Sels, woonachtig op landgoed Bergstein bij Ellecom, een neef van Isabelle van Rappard-van Löben Sels. Voor hun komst naar Nieboer hadden Albert Harmsen en Johanna Addink drie jaar 't Nijkamp in Warnsveld kun nen pachten. Albert Harmsen is in 1840 op het 'Rouwbroek' te Leesten bij Zutphen geboren. Omdat hij de derde zoon is in het gezin kan hij het ouderlijk bedrijf niet overnemen. In 1873 trouwt de 33 jarige Albert in Rheden met de 24 jarige Maria Hendrika Dikker. Zij was de dochter van de koster en kleermaker uit Ellecom. Het huwelijk is van korte duur; al op 14 november 1873 overlijdt Maria Hendrika. Er is een letterdoek van haar bewaard gebleven, die een prominente plaats heeft gehad in hoeve Nieboer. De tekst, die erop staat, is afkomstig uit Prediker 12:1. De volledige tekst luidt: 'En gedenk aan uw Schepper in de dagen uwer jongeling schap, eer dat de kwade dagen komen, en de jaren naderen, van dewelke gij zeggen zult: Ik heb geen lust in dezelve'. Na het overlijden van zijn eerste vrouw keert Albert terug naar zijn geboortestreek. Een jaar lang is hij ziekenoppasser -intern- bij het Oude en Nieuwe Gasthuis in Zutphen. Op 23 decem ber 1875 trouwt Albert met Johanna Willemina Letterdoek Maria Hendrika Dikker(circa 1873). De letterdoek hangt nu Addink, ze zijn dan respectievelijk 35 en 29 jaar bij Jan en Gerritje in hun kamer in de Lindenhof. oud. Het echtpaar kan zo'n drie jaar 't Nijkamp :;.y Familie Harmsen-Addink (archief A.J. Harmsen). Vermoedelijk zo'n vijftien jaar na hun komst in 1878 naar hoeve Nieboer op landgoed Velhorst liet het trotse echtpaar Harmsen- Addink bovenstaande foto maken. Hun zoon Harmen, de opvolger op Nieboer, staat achter hen.

Land van Lochem | 2019 | | pagina 24