old-timers/< stoken zijn ze al een aantal biedingen verder en koop je een auto voor een prijs die boven je limiet ligt. Maar de biedingen volgen elkaar zo snel op dat het bijna niet te vermijden is. Je moet de veilingmeester zelf terugfluiten als zo iets gebeurt want ze willen altijd een hogere opbrengst behalen, dat streven is inter nationaal. In ieder geval moeten zij de limiet behalen. Volgende keer hoop ik mijzelf echter wel in toom te kunnen houden tijdens de veiling. Oldtimers Ik ben zelf al in het bezit van vier oldtimers waaronder de bovengenoemde schitterende Studebaker Pre sident uit 1937 en eigenlijk kamp ik nu met ruimte gebrek en heb ik geen behoefte aan nog meer auto mobielen. Maar de liefde voor Amerikaanse auto's is groot, in het bijzonder bij de oldtimers en ik wilde er dus ook zoveel mogelijk van weten. Dat heeft ertoe geleid dat ik een cursus garagebedrijf ben gaan volgen om meer inzicht te krijgen in het motorisch gedeelte. In het kader van die opleiding heb ik ook stages gelopen bij twee restauratiebedrij- ven. Deze opleiding bij Innovam, het "opleidingsinsti tuut voor het motorvoertuig-, tweewieler- en aanver want bedrijf" was de basis om mijn diploma taxateur in oldtimers te behalen, ik slaagde cum laude. In juni 1992 ben ik beëdigd en ben thans een van de weinige taxateurs in Nederland. Verder deed ik vanuit Lochem zaken met diamantairs op de Diamantbeurs te Amsterdam en verhandelde gouden ringen met briljanten, saffier, robijn, smaragd en bloedkoraal. Veel mensen zeggen dat ze een echt parelcollier hebben doch dat zijn bijna altijd cultivé parels, zijnde gekweekt. In 2003/2004 liep de interesse in antieke meubels sterk af en besloot ik te stoppen. Het aantal Veilinghuizen is gehalveerd en thans veil ik nog uitsluitend voor goede doelen, zoals Kika, Clini- clowns, kerken etc. *De foto's zijn uit de privécollectie van Louis Fris (Eindnoot) r- Rectificatie o. In Land van Lochem 2015-2 is bij het artikel over Huender op bladzijde 18 een foute foto geplaatst. De foto toont Allard Philip Reinier Carel baron van der Borch o van Verwolde. De juiste foto van dr. E.G. Huender is nu bijgevoegd. 16 Rolls-Royce Phantom I, 1929. Een grote oldtimersveiling werd door De Castanghe georganiseerd in de Kennemer Sporthal in Haarlem. 1 - Een kort artikel over de historie van Nijstad Antiquairs vindt u op de website van het Historisch Genootschap onder de titel Nijstad in Oude Kunst en Antiek. Zeer uitgebreide informatie geeft het boek Vier generaties Nijstad: 1862-1962, een jubileumuitgave van Nijstad Antiquairs, 1962.

Land van Lochem | 2019 | | pagina 20