Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Recreatie en toerisme Onze lokale overheid heeft gespreksgroepen geformeerd om ideeën uit te wisselen over recreatie en toerisme. Twee leden vertegenwoordigen het Historisch Genootschap in dit overleg. 75 jaar bevrijding Er is een grote werkgroep gevormd om in 2020 75 jaar bevrijding feestelijk te vieren. Ook hierin is onze vereniging actief. Aanspreekpunt voor de stad Lochem is de LEO Lochem. Alle dorpen en buurtschappen zijn vertegenwoordigd. Er wordt nagedacht over een programma rond de herden king die zal plaatsvinden in april en mei 2020. Nieuwjaarsbijeenkomst We kunnen terugzien op een geslaagde nieuwjaarsbijeenkomst in het Stadshuus. De voordracht van A.L.Snijders viel in zeer goede aarde en de informele bijeenkomst daarna werd zeer op prijs gesteld. Geschiedeniscafé De lokale pers heeft al zeer lovend geschreven over ons eerste geschiedeniscafé. De opkomst was onverwacht groot. Alom zeer geprezen en de organisatie kan nu al uit zien naar 11 mei (volgend café). Samenwerking Het bestuur zoekt oplossingen voor een aantal vacatures in onze vereniging. Het is lastig op een aantal plekken daarvoor vrijwilligers te vinden. Omdat ook andere (Lochemse) organisaties met dit probleem kampen, zijn er gesprekken gestart om te bezien of we dit samen kunnen oplossen. De komende maanden Op 15 maart is er weer NL-Doet en het HG doet weer mee. In de kruidentuin, op de begraafplaats en bij de Veldmaat zullen vrijwilligers de handen uit de mouwen steken om mee te helpen. Er wordt ook hard gewerkt aan de tentoonstelling over de Lochemse industrie, "Made in Lochem", die op 1 mei in het Stadshuus van start gaat. Jaarvergadering Hopelijk tot ziens op de jaarvergadering op 24 april. Meer hierover in dit blad. Nieuwe aanplant bij de Veldmaat Op donderdag 7 februari verraste hoveniersbedrijf Schepers de vrijwilligers van het Historisch Genoot schap Lochem Laren Barchem met het opknappen van het groen rondom het onderkomen, de Veldmaat. Geheel belangeloos werd er een nieuwe beukenhaag geplant langs de afscheiding met de buren. Tevens werden er bodembedekkers langs de voor kant van de Veldmaat gezet nadat de grond sterk was verbeterd. De vrijwilligers zijn zeer dankbaar voor dit cadeau. Zelf komen ze door het vele werk wat ze verzetten voor het genootschap, (ook de leeftijd speelt een rol), niet aan dit soort werk toe.

Land van Lochem | 2019 | | pagina 8