m De Open Monumentendag startte op donderdag 6 september bij Museum Staal in Almen; daar sprak wethouder Bert Groot Wesseldijk een enthousiast openingswoord, waarin hij o.a. het belang van monumentaal erfgoed voor de Gemeente Lochem, van de Open Monumentendag en vooral ook van de Open Monumenten Klas- sendag op vrijdag 7 september voor leerlingen van Basisscholen onderstreepte. Mede dankzij het prachtige weer was er volop belangstelling voor de open monumenten op de zaterdag in en rond Almen, met wandelingen door tuinen van Huize Velhorst, het Koetshuis van de Boekhorst en de boerderij Erve de Boekhorst. In Lochem werden de opengestelde kerken en met name de Lochemse Moskee en Sociëteit De Eendracht door zeer velen bezocht Focko de Zee bezorgde in oktober velen een verrassende avond over "De Gouden Eeuw in Lochem". Over "200 jaar muziek in Lochem" vertelde Erick Haarman aan een zeer geïnteresseerd publiek. Een grote eer viel het Historisch Ge nootschap ten deel in het overhan digen van het originele document van oprichting van het eerste muziekgezelschap van Lochem in 1814. Op 27 oktober werd in het Stadshuus het laatste deel "Over Lochem" op feestelijke wijze uitgereikt. Wethouder Bert Groot Wesseldijk ontving het laatste deel van historicus Luc Panhuysen. De wethouder zette op zijn beurt beide schrijvers in het zonnetje. •TT" O.a. het Staal Museum stond in de schijnwerpers tijdens de Open Monumentendag. Historisch Genootschap Wedhouder Bert Groot Wesseldijk complimenteert beide schrijvers Focko de Zee en Wout Klein met hun prestatie Een groepsfoto van Advendo uit i 933.

Land van Lochem | 2019 | | pagina 30