JDat Misgunst kaare Tanden fcherpe: 't Aangrenzen van de Lasterzucht Brengt thanshoe zeer die Roede fnerpe Myn' Luchtbal in veel reiner Lucht, 'k Klim op, ten fpyt van Tegenflanders Verhef my boven Wolk en Zwerk; Ziet nu, gy fpytige Eer aanranders! MynLuchtreu, als de Proef op't werk. 'k Bedoel geen Gunstgeen Geld, geen Voordeel Myn fchaê duidt ed'ler oogwit aan Dat nu een ieder beter oordeeV WantHopman heeft de Reis gedaan 1 Hier dryve ik, fchoon miskend, hoog boven U verheven', 'k Verloor by AmfteJs Volkonfchttldig, Haam en Eer, Doch vinde in Roties Stad, ook met gevaar, van Leven MynNaammynRoemmyne Eer, Ge zondheid, alles. weer. Hopman heeft dezelfde ballon toch weer kunnen gebruiken voor zijn werkelijke luchtdoop in Rotterdam op 29 september 1804. Hij werd daarmee de eerste Neder lander die een luchtreis had gemaakt. Je moest wel erg gedreven zijn en ook geen angst hebben voor zo'n risicovolle lucht reis. In die tijd zijn er behoorlijk wat lucht reizigers bij hun pogingen het luchtruim te overwinnen neergestort. Zijn gramschap over de behandeling door de pers, het publiek en de slechte mede werking van de Amsterdamse autoriteiten heeft Hopman overduidelijk tot uiting ge bracht in tijdens zijn vlucht boven Rotter dam uitgeworpen pamfletten die tevoren waren gedrukt. De tekst van het boven Rotterdam uitgeworpen pamflet van Hopman NOTEN 1- 2 voet is ongeveer 0,6 meter 2- Hier schijnt de schrijver van het artikel een fout te hebben gemaakt. De ballon kwam geen anderhalf uur achter Lochem aan de grond. Als dat zo zou zijn geweest had geen bestuurder van het Scholtambt Lochem er mee te maken gekregen. In een ander artikel staat ver meld dat de ballon anderhalf uur achter Deventer aan de grond was gekomen. Dat lijkt me reëler. De ballon zal op het grondgebied van het Scholtambt Lochem zijn terecht gekomen, op ongeveer anderhalf uur afstand van Deventer. 3- Uit het artikel 'Echt bericht, betreffende de mislukte onderneeming der Lugtreize' van L.S. LOUDE en A. HOPMAN' door A. FOKKE in Algemeene Vaderlandsche Letter-Oefeningen, Tweede stuk uit 1804

Land van Lochem | 2019 | | pagina 12