Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Overleg met het bestuur van de Elf Marken Op dinsdag 25 september heeft een overleg plaatsgevonden tussen de voltallige besturen van de Elf Marken en het HG. We hebben dat als zeer nuttig ervaren. Zo is o.a. afgesproken een gezamenlijk gesprek aan te vragen bij de wethouder. We hebben elkaar bijgepraat over plannen en problemen. Het HG huis Het beleidsplan, 'Het HG huis' heeft zaterdag 29 september zijn definitieve versie gekregen. Het plan zal nu het uitvoeringstraject in gaan. Hulde voor de opstellers en de vrijwilligers voor hun inbreng. Tank en Schenk De actie van tankstation Peut aan de Larenseweg heeft het HG 280,00 opgeleverd. In de eerste plaats Peut hartelijk dank daarvoor, maar ook alle tankers die de cent per liter aan het HG gedo neerd hebben. 'Over Lochem' - deel 5 Op zaterdag 27 oktober is deel 5 van de reeks Over Lochem met de cassette gepresenteerd. De uitreiking vond plaats met tal van gebeurtenissen in de huiskamer van het Stadshuus; naast het in groten getale aanwezige publiek, waren er ook enkele speciale gasten aanwezig. De bekende historicus Luc Panhuysen legde uit, waarom het vastleggen van de plaatselij ke geschiedenis zo belangrijk is en de invloed daarvan op het onderzoek van de landelijke geschiedenis. Aan hem was ook de eer het laatste deel te overhandigen aan wethouder Bert Groot Wesseldijk, die het woord daarna overnam. Hij prees het werk van de schrijvers en vertelde over zijn fascinatie voor de geschiedenis, de mooie verhalen en het belang er van deze door te geven. Tijdens de uitreiking werden er presentaties gegeven met oude foto's van de Markt en Lochem. Ook een film over de Oude Begraafplaats, die onderhouden wordt door een groep vrijwilligers van het HG, trok veel aandacht. NIEUWJAARSRECEPTIE Op 5 januari 2019 vindt de traditionele Nieuwjaarsreceptie plaats, voor de leden van het Historisch Genootschap. De voorzitter zal de leden toespreken en na de pauze is er een optreden van onze beroem de Lochemse inwoner, schrijver A.L. Snijders. Uiteraard is er koffie en een drankje en een hapje. Het bestuur hoopt en verwacht weer een grote opkomst. Datum: zaterdag 5 januari 2019 Plaats: Stadshuus, Markt 3 te Lochem. - Aanvang: 14.30 uur. LOCHEM MARKANTE MENSEN OVER LOCHEM FockoDeZee-Wout Klein Een eigenzinnige

Land van Lochem | 2018 | | pagina 8