vrijdag Deadline kop Lochem volgend® unu. 25 januari Van de redactie Het is dit jaar een halve eeuw geleden dat in het Lochemse Openluchttheater het jongerenfestival 'Pilgrimage Trip' werd georganiseerd. Het evenement vond plaats op Hemelvaartsdag 1968 en was het begin van een lange reeks spraakmakende popfestivals. Dauwtrappen in de Achterhoek zou nooit meer hetzelfde worden. Erik Meinen beschrijft hoe Lochem het bedevaartsoord voor de Ach- terhoekse jeugd werd en een begrip in popminnend Nederland. Ook Gert Jan Beuzel duikt in dit nieuwe Land van Lochem in de geschiedenis van de vorige eeuw. Hij vertelt het verhaal van de Landarbeidersvereeniging Lochem-Laren, die in 1920 werd opgericht met het doel het lot van landarbeiders te verbeteren. Het idee was hen aan beginkapitaal te hel pen voor het stichten van een woning op een eigen stukje grond. Het was in de eerste helft van de vorige eeuw één van de vele initiatieven tot verbetering van het leven op het platteland. Een heel eind verder terug in de tijd voert ons de bijdrage van de Leeskring Paleografie. De werk groep ontrafelde een bijzonder document uit 1612, dat herinneringen oproept aan het voor Lo chem zo onfortuinlijke jaar 1606. We zitten midden in de Tachtigjarige Oorlog en Lochem werd weer eens belegerd en bezet door de Spanjaarden. Het begin van het einde voor vestingstad Lochem, zo kunnen we in dit artikel lezen. We wensen u als vanouds veel leesplezier. DOORGEVEN De Geefwet geldt voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI's). Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem is zo'n ANBI en is officieel aangemerkt als culturele instelling. Deze status biedt fiscale voordelen indien het Genootschap wordt bedacht met een nalaten schap of schenking. Over een nalatenschap of legaat is HG geen erfbelasting verschuldigd. Schenkingen kan HG belastingvrij ontvangen. Schenken kan langs twee wegen. met een verhoging, volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, zonder drempel. Zo'n g schenking moet wel worden vastgelegd; dat kan via een onderhandse overeenkomst met HG. Natuurlijk is ook een eenmalige schenking, groot of klein, van harte welkom. Ook deze gift is aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, waarbij een drempel geldt. Hebt u vragen of wilt u over het bovenstaande van gedachten wisselen? Neemt u dan contact op met de penningmeester van HG, de heer G.J. Udcoff, bereikbaar via penningmeester@hglo- chem.nl of 0573-257804. Informatie vindt u ook op de website - www.hglochem.nl 3 r Een periodieke schenking - een vast jaarlijks bedrag voor een periode van minimaal vijf jaar - is, O n (D 3 NJ O CO D

Land van Lochem | 2018 | | pagina 7