ontslagen door de Duitse bezet ter. Na de bevrijding van Deventer werd Wttewaal op 16 april 1945 weer burgemeester, maar het was van korte duur. Wegens het berei ken van de 65-jarige leeftijd werd hem per 20 juni 1945 eervol ontslag verleend. Hij overleed in 1959 in Deventer. De 1e secretaris N.F. Cambier van Nooten werd in het voorjaar van 1929 benoemd tot burgemeester van Zaltbommel, wat hij bleef tot december 1936. Per 1 januari 1937 werd hij benoemd tot burgemees ter van Tiel. Hij overleed in 1972 in Oosterbeek. In hun plaats werd Remmet van Luttervelt benoemd tot voorzitter en Frederik Willem Vernède tot 1e secretaris van de Landarbeidersver- eeniging. De juristenzoon Remmet van Lut tervelt was in 1884 geboren in Hil versum. Na de middelbare school koos hij voor een officiersopleiding aan de KMA in Breda en was hij 15 jaar officier bij de cavalerie. In 1923 werd Van Luttervelt benoemd tot burgemeester van Zuidlaren en op 11 maart 1929 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Lochem. Frederik Willem Vernède was een burgemeesterszoon; hij was in 1899 geboren in Voorschoten. In het voorjaar van 1929 werd Vernède be noemd tot gemeentesecretaris van Laren (Gld), als opvolger van Cam bier van Nooten. Het gezin Vernède woonde in Langen. ij - .^'UHcGmnu, Nieuwe aanvragen In 1929 en 1930 kreeg het bestuur maar liefst drie aanvragen voor een "plaatsje". De eerste kwam van de landarbeider Herman van Amstel uit Zwiep. Hij was in 1897 geboren in het Drentse Hoogeveen, maar het gezin Van Amstel verhuisde in 1911 naar Warnsveld. Herman van Amstel werd los arbeider en boerenknecht in Warnsveld en Gorssel, bracht een paar jaar door in Lonneker en Enschede om terug te keren naar Warnsveld. Daar trouwde hij in 1922 met Aaltje Bierhof uit Brummen. Via Vorden en Lochem vestigde het gezin van Amstel zich in Langen en later in Zwiep. Het gezin telde vier kinderen, toen hij zich bij de Landarbeidersvereeniging meldde voor een plaatsje. Hij had een perceel van bijna 2 hectares met dennen gekocht voor 1525 gulden. Zijn aanvraag werd op 29 juni 1929 goedgekeurd en in februari 1930 kon Herman van Amstel met zijn gezin verhui zen naar zijn eigen plaatsje in Boschheurne. In februari 1930 was de beurt aan Evert Derk Lang- werden, die in 1901 was geboren in Hengelo (Gld). In 1924 trouwde hij in Ruurlo met Gerritdina Hendrika Oudenampsen uit Lochem; het gezin vestigde zich in 1925 in Barchem. Toen Evert Derk Langwerden zijn aanvraag indiende bij de Landarbeidersvereeni ging, telde het gezin vier kinderen. Voor 1000 gulden had hij een perceel heidegrond ter grootte van 1,22 hectares in Boschheurne gekocht van de Barchemse aannemer J.W. Warnshuis. Langwerden's aanvraag werd probleemloos goedgekeurd en het gezin ver huisde niet lang daarna naar hun eigen plaatsje in Boschheurne, waar nog eens drie kinderen werden geboren. De aanvraag van Hendrik Jan Hakken leidde op 1 10 JUf,. If lc M fb UITTREKSEL. Beschikkende op de verzoekschriften, ter bekoming van erkenning van de daarin genoemde, voor minder dan dertig jaren aangegane, vereenigingen door goedkeuring van hare daarbij overgelegde statuten; Gelet op de voorschriften der wet van 22 April 1855 Staatsblad N°. 32) in het algemeen en op art. 6, tweede lid, dier wet in het bijzonder; Op de voordracht van Onzen Minister van Justitie van den f /CjlO le Afdeeling B, N°.(f <'3 HEBBEN GOEDGEVONDEN EN VERSTAAN: de overgelegde Statuten der navolgende vereenigingen goed te keuren en deze vereenigingen mitsdien te erkennen; te weten: le. de vereenlglng: «vereenlglng ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders »Lochem-Laren«,» gevestigd te Lociiew; 2e. enz. Onze Minister van Justitie is belast met de uitvoering van dit besluit.^, A den/0 t-Cusd-An, 1920 j (get.) WILHELMINA. De Minister van Justitie, (sa.) Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal bij het Departement van Justitie, (s" .'«Voor eensluidend uittreksel, De Secretaris-Generaal voornoemd, De koninklijke goedkeuring.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 31