ties. En hij was actief in de provinciale en landelijke politiek als prominent lid van de Vrijzinnig-Democra tische Bond (VDB). Het dagelijks bestuur werd gecompleteerd door de veearts Abraham Hijink, die werd benoemd tot pen ningmeester. Hij was in 1890 in Winterswijk geboren en woonde sinds 1916 aan de Zwiepseweg in Lochem. Ook de overige zes bestuursleden brachten kwaliteit mee. Zo was Hendrik Scholten uit Barchem bestuurs lid van de GOMvL en wethouder van de gemeente Laren. Carel Iwan Postel was kruidenier en woonde aan 't Ei in Lochem. Willem Jan Scharpert was in Lochem geboren en in 1911 met zijn gezin naar Net telhorst verhuisd. Jan Eijerkamp woonde op de boerderij "de Reube" in Ampsen en was o.m. bestuurslid van de Coöpe ratieve Boerenleenbank en de Coöperatieve Han delsvereniging in Exel, evenals Gerrit Jan Beuzel uit Exel. Ook hij was een ervaren landbouwbestuurder en werd, samen met Hendrik Scholten, één van de meest regelmatige bezoekers van de vergaderingen van de Landarbeidersvereeniging. Het nieuwe be stuur werd gecompleteerd door Berend Jan Nijland uit Zwiep, die jarenlang een vast lid zou zijn van de kascommissie. De start en de eerste "plaatsjes" Op 10 december 1920 verleende Koningin Wilhel- mina haar goedkeuring aan de statuten van de Landarbeidersvereeniging Lochem-Laren, die zich nu koninklijk mocht noemen. Omdat er nog geen aanvragen voor plaatsjes waren ontvangen, werd geadverteerd "in de Lochemsche Courant en andere couranten". En dat werkte: er kwa men twee aanvragen binnen, van Garrit Jan Bosch en Gerrit Jan Arendsen, die beiden aan de Albert Hahn- weg in Lochem woonden. De molenaarsknecht Garrit Jan Bosch was 1891 in Mossel (onder Vorden) geboren; in 1912 trouwde hij in Lochem met Dina Meddeler. Daar werden hun eerste drie kinderen geboren. In november 1919 verhuisde het gezin naar Linde (onder Vorden), maar in juni 1920 waren ze weer terug in Lochem, waar ze gingen wonen aan de Albert Hahnweg 97. Garrit Jan Bosch was toen landbouwer en grondwerker. Zijn mede-aanvrager Gerrit Jan Arendsen was in 1888 geboren in Boschheurne. Na jaren als boeren knecht te hebben gewerkt, trouwde hij in 1917 met Elsken Stokkink uit Groot Dochteren, waar ook hun eerste kind werd geboren. In 1919 verhuisden ze ej naar Lochem, ze woonden er aan de Albert Hahnweg q. 87. Vermoedelijk zijn Bosch en Arendsen samen op het idee gekomen om een aanvraag in te dienen o voor een lening bij de Landarbeidersvereeniging. Ze sT zouden buren worden in Exel. Hun aanvragen werden op 26 januari 1922 behan- 5 deld door het bestuur van de Landarbeidersver eeniging. Even leek er een probleem te zijn met de aanvraag van Bosch, omdat die nog geen twee jaar Foto links: Jan Eijerkamp en echtgenote Willemina Christina Sarink (foto: mevr. G. Hofstee-Eijerkamp). Foto rechts: Gerrit Jan Beuzel en echtgenote Berendina Heijink (foto: G.J. Beuzel). Eijerkamp en Beuzel waren bestuursleden. 00

Land van Lochem | 2018 | | pagina 27