HEMELUAARISDAO LES BAROQUES augustus 1968, is de oplage vijftienhonderd stuks en worden zelfs jongeren in Deventer, Arnhem en Win terswijk van de plaatselijke beatscene op de hoogte gehouden. In het voorjaar van 1967 trekt de Lochemse jeugd er vooral op uit, op de Puch of Tomos, naar beatclubs in de regio: Trente-Quatre in Neede, Skee 1863 in Mar- kelo of zelfs helemaal naar zaal Meijer in Groenlo waar beatclub Red Rooster zetelt. In het openluchttheater De Zandkuil in Lochem wordt op Hemelvaartsdag 1967 de traditiegetrouwe dans- middag voor de jeugd georganiseerd. The Roamers staan op het programma, een dansor- kest uit Haaksbergen. Keurige heren in strakke pak ken die de jongens en meisjes laten (stijl)dansen op de toonaangevende hits van die tijd. Muzikanten die hun vak verstaan, maar alles netjes binnen de lijnen, beslist geen wilde beatmuziek. De hoofdonderwijzer van de school, namens de plaatselijke VVV organisa tor van het jaarlijkse evenement, ziet er op toe dat er volgens de regels gedanst wordt, niet te dicht tegen elkaar aan. Een deel van de Lochemse jeugd zit niet langer te wachten op deze suffe bedoening in De Zandkoele en bromt die dag voor meer opwindend vertier richting Doetinchem voor de beatmarathon of, iets dichter bij huis, naar het openluchtfestival in Markelo. Draaiboek Een aantal Lochemse jongeren, de broers Joost en Paul Carlier, Gerth Beltman en Peter Mense, vindt het hoog tijd voor een nieuwe invulling van Hemelvaarts dag. Tot hun eigen verbazing is de VVV bereid om voor 1968 de organisatie aan hen toe te vertrouwen. Er wordt een plan opgesteld waarin de initiatiefne mers in bedekte termen hun bedoeling uiteenzetten. Het plan krijgt zowaar de goedkeuring van de Loche mse burgemeester Hendrik Nicolaas Cornelis van Tuyll van Serooskerken. Het draaiboek voorziet in het organiseren van een festival op 23 mei 1968 in het openluchttheater van Lochem ten behoeve van de dauwtrappers. Voor het festival, dat tussen 9.00 uur en 17.30 uur zal plaatsvin den, zullen twee dansvloeren worden ingericht, één boven op het tegelvloertje bij de theeschenkerij en één onder in het theater op te bouwen schotten. Er zal doorlopend door bandjes worden gespeeld, afwis selend boven en onder in het theater. Hiervoor zullen enkele groepen uit de omgeving worden aangetrok ken. Jonge dichters en declamators zullen hun verzen en gedichten ten gehore brengen en de mogelijkheid bestaat om ook de creativiteit van het publiek in te schakelen. Uit de beeldende kunstsector zullen enige jonge topkunstenaars worden aangezocht om hun talenten te ontplooien in de vorm van een 'action painting' show. Er zullen vijfhonderd affiches worden verspreid in een straal van veertig kilometer rondom Lochem en via krant, radio en tv zal in ruime mate publiciteit gemaakt worden. Er wordt uitsluitend koffie, thee en frisdrank verkocht. Pilgrimage Trip De initiatiefnemers voor het festival investeren elk vijftig gulden en gaan aan de slag. Het festival krijgt de treffende, meerduidige naam 'Pilgrimage Trip' mee. Daar waar binnen de religie de bedevaart of pilgri mage een reis is naar een oord van openbaring of van een bovennatuurlijk wonder, moet voor de jeugd het openluchttheater in Lochem de eindbestemming worden van haar jaarlijkse dauwtrip, een plek om Het bestuur van jongerencentrum De Vergulde Os. Van links naar rechts: Peter Mense, Paul van Maanen, Gerth Beltman, Eric Krijger en René Boom. (Foto Kees Tabak) Het eerste popfestival in Lochem op 23 mei 1968 werd gehouden onder de naam Pilgrimage Trip. FAGHM BALKAN TRIO DEN HAAG David Copperfield Style Dizion Super Flu enz. Action-painter: Ben Jolink Poëzie: Theo Twijnstra, Bert de Wilde DIGGERSSHOP - DRAAIORGEL Aanvang 9 uur 's morgens f 3,50 it Bij slecht weer in de Congreszaal 16

Land van Lochem | 2018 | | pagina 20