Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Algemene ledenvergadering Onze jaarlijkse vergadering gehouden op 25 april j.l. werd goed bezocht en de agenda werd vlot afgehandeld. We hebben onder daverend applaus afscheid genomen van de bestuursle den André Reincke, Marie Lievestro en Focko de Zee. Hun grote waarde voor onze vereniging werd door de voorzitter nog eens onderstreept, waarna hij de scheidende bestuursleden een prachtig boeket aan bood. Zij blijven gelukkig allen nog wel actief binnen het Genootschap. Als nieuwe bestuursleden werden door de ver gadering benoemd: George Udcoff, hij wordt de nieuwe penningmeester, Henny Jansen gaat de portefeuille communicatie beheren en Erick Haarman treedt toe tot de evenementencom missie. Jongerenwerk We werden uitgenodigd om op 4 mei, na de do denherdenking, voor een tiental jongeren onze documentaire "Lochem in oorlogstijd te ver tonen. Dit vond plaats in het jongerencentrum gevestigd in de kelder van het Stadshuus. Een succesvol optreden met als gevolg dat er een afspraak gemaakt gaat worden om de jongeren een keer bij ons in de Veldmaat te ontvangen. AVG (Algemene Verordening Gegevensbescher ming) Ook wij hebben te maken met de op 25 mei jl. ingevoerde wet op de privacy. Het reglement t.a.v. ons privacybeleid in het kader van deze AVG, kunt u inzien op onze site en is tevens als bijlage toegevoegd aan dit Land van Lochem. Boek over Hotel Ehzerwold in Almen Uw bestuur was op uitnodiging ook aanwezig bij de officiële presentatie van het boek over het voormalige P.W. Jansenhuis, thans Hotel Ehzerwold. Contact met zustervereniging "De Elf Marken" Op 25 september gaan de besturen van beide historische verenigingen om de tafel zitten. Doel: kunnen we van elkaar leren en wat zijn de ideeën voor de toekomst. Serie "Over Lochem" Intussen is het derde deel alweer verschenen. Heeft u uw exemplaar al opgehaald? Het gat van Lochem In het vorige Land van Lochem stond de afbeelding van een aqua rel van Van Waterland, een schen king van Boeije Jansen. Eddy ter Braak zorgde voor meer informatie. Ariën van Waterland, pseudoniem voor Adriana Mulder. Geboren 25 november 1934 in Tuindorp-Nieuwendam (Amster dam-Noord). Overleden 25 juli 2017 te Edam. Opleiding voor tekenlerares, later beroepsmatig actief als kun stenares. Zij woonde sinds de jaren 70 in Edam. Ariën had voorkeur voor landelijke taferelen, vnl. met als achtergrond Waterlandse dorpen en ste den, veel gewassen inkt- en pentekeningen; vaak was het een kwestie van vastleggen voordat de sloophamer toesloeg. Gedurende de de zomermaanden verbleef ze veel in Frankrijk, voorkeur Bretagne, Normandië en de Middellandse zeekust. Haar schilderijen en aquarellen gaan meestal grif van de hand. iïeltja/ex* it den, friifo

Land van Lochem | 2018 | | pagina 8