vrijdag Lochem volge"de Deadline Van de redactie In het tweede weekend van september is het weer Open Monumentendag. Dit jaar is het thema "In Europa". Hiermee sluit het evenement aan bij het Europese jaar van het Cultureel Erfgoed. Het accent ligt op wat ons in Europa bindt, onder meer met aandacht voor internationale architec tuurstromingen, wederzijdse inspiratie in kunst en techniek en uitwisseling van kennis en weten schap. Ook de historische context waarin monumenten zijn gebouwd en gebruikt zal een bijzonder aandachtspunt zijn. Tot die context behoort ook de historische infrastructuur, waarvan overal in ons land interessante voorbeelden behouden zijn gebleven, zoals kanalen, spoorwegen en handelsroutes. In het oosten en midden van Nederland zijn het de sporen van de oude Hessenwegen, die getui gen van de internationale handel in het verleden. Lochem was opgenomen in het netwerk van de routes, die de Hessen tot ver in de negentiende eeuw volgden om hun handelswaar aan de man te brengen. In het Land van Lochem neemt Eddy ter Braak u mee door de geschiedenis van dit bijzon dere fenomeen. Het tweede grote artikel raakt ook aan de actualiteit, want dit jaar viert Sportclub Lochem het honderdjarig bestaan. Henny Jansen belicht het ontstaan en de ontwikkeling van deze bekende Lochemse sportclub. Na enkele jaren van afwezigheid is de rubriek "Hartelijke groeten uit Lochem" terug met een afleve ring over vier bijzondere, soms ludieke prentbriefkaarten, die door vakantiegasten vanuit Lochem naar het thuisfront werden gestuurd. De redactie wenst u weer veel leesplezier. DOORGEVEN De Geefwet geldt voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI's). Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem is zo'n ANBI en is officieel aangemerkt als culturele instelling. Deze status biedt fiscale voordelen indien het Genootschap wordt bedacht met een nalaten schap of schenking. Over een nalatenschap of legaat is HG geen erfbelasting verschuldigd. Schenkingen kan HG belastingvrij ontvangen. Schenken kan langs twee wegen. is, met een verhoging, volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, zonder drempel. Zo'n g schenking moet wel worden vastgelegd; dat kan via een onderhandse overeenkomst met HG. Natuurlijk is ook een eenmalige schenking, groot of klein, van harte welkom. Ook deze gift is aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, waarbij een drempel geldt. Hebt u vragen of wilt u over het bovenstaande van gedachten wisselen? Neemt u dan contact op met de penningmeester van HG, de heer G.J. Udcoff, bereikbaar via penningmeester@hglo- chem.nl of 0573-257804. Informatie vindt u ook op de website - www.hglochem.nl 3 l Een periodieke schenking - een vast jaarlijks bedrag voor een periode van minimaal vijf jaar - O n (D 3 hJ O co D

Land van Lochem | 2018 | | pagina 7