Jaap Jacobs heeft een tijdlang getwijfeld tussen turnen en voetballen. Na enkele jaren gaf hij de voorkeur aan het voetbal. Na de Ulo en Havo vertrok Jaap naar Groningen naar de sportacademie. Na een operatie aan zijn knie is hij gedurende zijn opleiding gestopt met het voetballen. Na zijn studie pakte hij de draad weer op en voetbalde hij weer in het eerste. Op zijn 25e (in 1978) vertrok hij naar De Graafschap. Hier voetbalde hij twee seizoenen en stapte over naar NEC. In de tweede helft van dit seizoen kreeg hij een enkelblessure, waardoor hij voortijdig zijn voetbalschoenen aan de wilgen moest hangen. Als junior plukte FC Twente AndrewMendonca bij Sportclub Lochem weg. Andrew was een defensief midden velder. Hij schopte het tot aanvoerder van FC Twente onder de 15. Hij viel ook hier op en PSV onder de 17 heeft hem vorig seizoen overgenomen. Wetenswaardigheden uit de laatste jaren In 2008 sloot het bestuur een vrijwilligersovereenkomst met Hans Hoetink af. Tot op de dag van vandaag is hij de beheerder van het complex. Om de expertise up to date te houden heeft men in hetzelfde kalenderjaar een interne kadercursus "Trainen en coachen" gegeven voor alle trainers en andere belangstellenden. Dat de relaties met de ondernemers goed is getuigt wel van de actie voor voetbalplaatjes, zoals deze in 2010 is opgezet samen met Plus Markt Cornelis. De actie liep als een trein en werd een groot succes. De actie begon met het overhandigen van het eerste voetbalplaatje van eigenaar Joop Cornelis aan de toenmalige voorzitter Jan Brunshorst. Dat er continu aandacht is voor de jeugd is al ter sprake geweest. In 2013 werd een uitgebreide enquête onder de jeugd van de club gehouden. De achterliggende gedachte was om inzicht te krijgen in de beleving en be hoeften van de jeugdleden. De resultaten zorgden voor een aantal bijstellingen binnen het jeugdbeleid. Begin 2014 werd het trapveldje Activity Square op sportpark De Elze geopend. Het nieuwe kunstgrasveld kon pas in oktober 2015 gebruikt worden en het verving het kunstgrasveldje aan de Graanweg. Het was een gezamenlijk initiatief van de sportvereniging van De Elze, een aantal betrokken (welzijns)organisaties en de gemeente Lo chem. De aanleg van dit kunstgrasveld maakte deel uit van het project "Vitaliteitspark De Elze". In 2015 stond de wisseling van de voorzitter centraal. Jan Brunshorst legde als langstzittende preses in de bestuursvergadering van 26 oktober de voorzittershamer neer. Jan vervulde deze bestuursfunctie vanaf 2002. Hij werd opgevolgd door Ger ten Asbroek. Er trad nog een oudgediende af, Ab Beltman. Hij was onder meer secretaris, penningmeester en tweede penningmeester. Ab is erelid en in 1999 ontving hij een Koninklijke on derscheiding. In dit jaar ontving hij ook de gouden KNVB-speld. Op 13 november 2015 werd de afscheidsreceptie van Jan Brunshorst gehouden. Hij ontving daar ook de gou den KNVB-speld. Hij mag zich sindsdien ook erelid en erevoorzitter noemen. Koninklijke erepenning voor Sportclub Lochem Op de dag dat Sportclub Lochem precies 100 jaar bestond, is de club verrast met een Koninklijke erepenning. De zes leden van de jubileumcommissie onder aanvoering van erevoorzitter Jan Brunshorst sleepten in alle geheim de erepenning in de wacht. Burgemeester Sebastiaan van 't Erve overhandigde de erepenning tijdens de jubileumreceptie aan voorzitter Ger ten Asbroek. ,,Een geweldige erkenning. Een sportvereniging die 100 jaar bestaat is niet niets. Al die jaren staat onze ver eniging midden in de samenleving. Een erkenning voor wat oud-leden en huidige leden voor de vereniging hebben betekend", jubelde Jan Nales over de erkenning. Nales maakte zich met vijf andere leden van de jubile umcommissie een jaar lang hard voor de onderscheiding. „Niemand wist hier tot aan de overhandiging vanaf. Zelfs het bestuur niet" Een Koninklijke Erepenning is een ereteken dat kan worden verleend aan verenigingen, stichtingen of instellingen of aan sportverenigingen die het 50-jarig bestaan of een volgende 25 jaar vieren. Het symboliseert het respect en de waardering die de Koning heeft voor bijzondere verdiensten van de ontvanger. En binnen Sportclub Lochem wordt deze onderscheiding vooral gezien als een erkenning voor wat oud-leden en de huidige leden voor de vereniging hebben betekend. In tegenstelling tot vroeger mag men zich niet meer koninklijk noemen. Dat komt omdat de KNVB als overkoe pelende organisatie al het predicaat koninklijk heeft. Bronvermelding - de Jubileumuitgaven van het 90- en 100-jarig bestaan van Jan Brunshorst, Sportclub Lochem (2018); - Voetbalfotoarchief van Dick Lammertink, Sportclub Lochem (2018); ook de verhalen over de naam Koolhaas komen uit dit archief; - Artikel uit de Belvédère, 1e jaargang, nr. 3 (1991) van de heer J. Klein Egelink; - Website van Sportclub Lochem (2018).

Land van Lochem | 2018 | | pagina 32