spelers in het veld en dat vergroot het overzicht. Al met al is de betrokkenheid bij het spel veel groter dan in een groot veld met 7:7. Afhankelijk van het aantal leden worden teams gevormd van vier of vijf voetballers. Dit zijn vaste teams die een interne competitie spelen. Iedere zaterdag spelen de teams twee wedstrijden van elk 2 x 10 minuten. Er gelden de bekende 4:4 regels: geen inworp, maar intrap of indribbelen, geen scheidsrechter in het veld, maar wel wed strijdbegeleiding en na een doelpunt in het midden het spel hervatten. Tijdens de wedstrijden géén coaching, maar wel direct na de wedstrijd. Na de winter- en/of zomerstop vormen de spelers, die er voetbaltechnisch aan toe zijn, een nieuw F-team dat in de 7:7 KNVB-competitie gaat meespelen. De overige kinderen blijven in de Voetbalschool en uit de Sport-In stromen weer nieuwe spelertjes door. Zo is de Voetbalschool Sportclub Lochem een belangrijke schakel in het opleiden van jonge voetballertjes, waarbij het spelplezier en de vele balcontacten centraal staan. Doorgestroomd naar de profs Sportclub Lochem heeft verschillende spelers in haar gelederen gehad, die zijn overgegaan naar het profvoet bal. Dit getuigt van een goede opleiding die al vroeg in de jeugd begint en vervolgens wordt voortgezet bij de senioren. Enkele spelers worden er hier uitgelicht. Iedereen kent Wim Meutstege. Wim (zie foto Blauw-Wit D pupillen uit 1962) is na zijn HAVO aan de Rijksscho lengemeenschap te Lochem gaan studeren in Den Haag. Dat was ook een van de redenen dat hij bij Go Ahead Eagles door Barry Hughes werd uitgeleend aan Excelsior. Daarna werd hij gecontracteerd door Sparta en aan sluitend ging Wim naar Ajax. Hij speelde ook talrijke wedstrijden voor Oranje. In de periode van Excelsior en Sparta werd hij geleidelijk "omgeturnd" naar verdediger. Hij speelde voor die tijd op talrijke posities. IMS Onze huidige directeur voetbalontwikkeling van de KNVB, Art Langeler, zette zijn eerste voetbalschreden ook op de velden van de club. Als 6- of 7 jarige jongen meldde hij zich aan. Al op jonge leeftijd was hij een talent. Bij het ophalen van zijn jeugdherinneringen haalt hij Dick Lammertink en James Heipon naar voren. Hij ging naar De Graafschap en speelde daar 20 wedstrijden in het eerste elftal. Bekender werd hij als trainer. Hij begon zijn trainersloopbaan bij de amateurs van Colmschate en Rohda Raalte. Daarna maakte hij de overstap naar het betaalde voetbal. Hij startte bij PEC Zwolle. Vervolgens werd hij hoofd opleidingen bij PSV en na vier jaar ging hij aan de slag bij de KNVB als trainer van Jong Oranje. Sinds medio april 2018 bekleedt hij nu een directeurs functie bij de KNVB. Blauw Wit 1962. D Pupillen Kampioen v.l.n.r. achterste rij: Leider Henk Langeveld, Hans Hofman, Jan Leussink, Hans Valkeman, Chris Wenneker, Leider Cees van de Noort, Gertie Fleming, Jan ten Hoopen, Gertie Sloesarwij. Voorste rij: Appie Gans, Wim Meutstege, Rudi Hegger, Henk Kuiper, Hennie Boers, Chris Consten, Frank Faber.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 31