Meiden- en damesvoetbal Het damesvoetbal bij Sportclub Lochem is ouder dan menigeen zal vermoeden. Al in 1975 was er een dames team actief. Door gebrek aan aanwas stopte echter het damesvoetbal in 1981. De leiders waren toen Gerrit Wittenberg en Tone Smecktale. In het seizoen 1984-1985 lukte het opnieuw om een damesteam het veld in te sturen. Dit keer onder leiding van Henk ten Harve, Gerard van Aalst en Gerrit (Péle) Kolkman. Ook dit team was helaas geen lang leven beschoren. In 1990 ging het damesvoetbal ter ziele. Tot op de dag van vandaag heeft de club geen tak voor volwassen vrouwen. Door de voorspoedige ontwikkeling van het meidenvoetbal onder de elf jaar is er goede hoop dat er mogelijk in de nabije toekomst een of meerdere damesteams samengesteld kunnen worden. Dit seizoen is alvast een trainingsgroep voor dames gestart, met de mogelijkheid dat zij aankomend seizoen competitie gaan spelen. G-Voetbal Het Gehandicapten (G-) voetbal verliep binnen de club met veel enthousiasme. Onder aanvoering van ex-wet houder Schwartz had dit team ook een regiofunctie. Verschillende spelers uit de naburige gemeenten sloten zich bij dit team aan. Door verschillende randvoorwaarden, die steeds moeizamer ingevuld konden worden, ging dit initiatief na drie jaren verloren. Het G-team had altijd de vrolijke noot aan haar zijde. Als zij er waren was er altijd veel plezier. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst: Sport In Bij Sportclub Lochem wordt het voetballen voor veel kinderen op een leuke wijze aangeboden. Plezier in het spelletje staat hierbij voorop. Sport In is hiervan een goed voorbeeld. Sport In is een inlooptraining voor kinde ren van 4 tot en met 6 jaar, die graag willen leren voetballen, of eens willen kijken of ze voetballen leuk vinden. Door veel met een bal te spelen, krijgen de kinderen balgevoel en leren ze gaandeweg samen te spelen. De trainingen zijn op zaterdagmorgen onder begeleiding van een vast team van trainers, die de kinderen met veel enthousiasme de beginselen van het voetballen leren. Na Sport In kun je doorstromen naar de Voetbalschool, mits men de leeftijd van 6 jaar bereikt heeft en graag door wil gaan met voetballen. Het idee van de Voetbalschool is om kinderen vanaf 6 jaar, in de visie van het KNVB-masterplan, te leren voet ballen in een interne 4:4 competitie. Dus in kleine partijtjes, binnen de eigen vereniging, op zaterdagmorgen op het hoofdveld. De veldjes zijn klein met een afmeting van 20 bij 30 meter; hierdoor komen de spelers dus veel vaker aan de bal en er zijn meer doelpogingen. En scoren is natuurlijk het leukste dat er is. Er staan minder [vtron Het Meidenelftal onder de 11 uit 2018: Hans Post (trainer), Lindsey Jonker, Noor Nasry, Evi Thijs, Karlijn Visbeek, Inzy Glaser, Henry Horstman (leider), Liranda Gashi, Lisa Vossebelt, Marein Olde Reuver, Merel Post, Dione Horstman.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 30