Bijzondere gebeurtenissen Het seizoen 1973-1974 werd een bijzondere door een ingreep van de toenmalige regering Den Uyl. Door de oliecrisis ging benzine op de bon en werden autoloze zondagen ingesteld. De bijna vanzelfsprekendheid dat ouders jonge voetballers naar uitwedstrijden reden was even voorbij. Velen hadden de benzinebonnen hard nodig voor ander gebruik. De senioren hadden het helemaal zwaar. De autoloze zondagen dwongen elftallen om gebruik te maken van het openbaar vervoer of de fiets. Zo werd een uitwedstrijd tegen bijvoorbeeld Eibergen een dagtocht van je welste. In de jaren 70 groeide de club flink. Bekend en berucht waren de vrijdagavonden, toen de lagere senio renteams trainden. Na afloop werd het in de vaak bomvolle kantine meestal feest. De jukebox stond op 'tien' en er zijn verhalen van polonaises die tot over de parkeerplaats voerden. In 1976 maakte Ipswich Town gebruik van de accommodatie van Sportclub Lochem. De Engelse club verbleef in hotel Hof van Gelre en bereidde zich voor op een UEFA-cupduel tegen FC Twente. Ipswich stond op dat mo ment onder leiding van de vermaarde Bobby Robson. Nederland leerde hem later veel beter kennen als hoofd trainer van PSV. In 1993 werd het 75-jarig jubileum gevierd. Hoogtepunt van de festiviteiten was een wedstijd tegen FC Volen- dam. Lochem kwam in de eerste helft verrassend op een 2-1 voorsprong. Na rust zette Volendam het een en ander recht, waardoor de eindstand werd bepaald op 2-10. In het seizoen 1996-1997 verhuisde Sportclub Lochem naar sportpark De Elze. Dat seizoen werd op zowel de oude als de nieuw locatie gespeeld. Op 17 mei 1996 was de eerste steen voor Het Bastion gelegd door toen malig PvdA-wethouder Ruud Schwartz. Dezelfde wethouder opende in 1997 het gloednieuwe clubgebouw en werd zelfs begeleider van een G-elftal. Op 3 juni werd de opening van het nieuwe complex omlijst met een wedstrijd tegen PSV dat toen net voor de 14e keer landskampioen was geworden. De Eindhovenaren - onder leiding van Dick Advocaat en met spelers als Jaap Stam en René Eijkelkamp - wonnen de wedstrijd met 0-11. Langs de lijn stonden en zaten zo'n 2000 toeschouwers. Sportclub Lochem 1 - PSV 1, 3 juni 1997, uitslag 0-11 De wedstrijd werd gespeeld t.g.v. de opening van het nieuwe sportcomplex "DE Elze". PSV was net landskampioen geworden o.l.v. Dick Advocaat. v.l.n.r. achterste rij: G.van oostrum, dhr. Smoller, F.Aries, A.Brunsveld, J.Floors, A.Dijkman, W.de Ron, H.Post, R.Eijkelkamp, B.Berghuis, B.Kerkemeijer, H.Jensen, Vampeta, L.Leussink, M.Striekwold, E.Goorhuis, J.Stam, H.Scholten. voorste rij: S.Sonneveld, R.de Jager, E.Kruisselbrink, B.v.d. Doelen, O.Stinga, Claudio, S.Temrukov, R.v.d. Heide, M.Degryse, E.Faber, P.Kneefel.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 29