Een andere (leukere) versie van het verhaal wil dat zich een marskramer meldde met de vraag of iemand zijn ezel had gezien. De handelaar zag even later de huid van de ezel bij het huis van de slager hangen en wist genoeg. De boze marskramer werd de stad uitgezet maar vertelde overal waar men het wilde horen over de Lochemers die een ezel voor een haas hadden aangezien. Dat leverde de inwoners van de landstad de bijnaam Koolhazen op. Zoals zo vaak werd de spotnaam al snel een geuzennaam. - - Koolhazen 1 - 1929 v.l.n.r. achterste rij: Scheidsrechter Hagen, H.Lammertink, J.Beltman, H.Bouwhuis, G.Kruisselbrink, G.Vonkerman, J.Maatman, W.Zenderink, J.Hofstee voorste rij: J.Hartog, JJansen, B.Bats, J.Bettink - 4 - BESÏDIJR, COMMISSIES, ENZ, Op de algemene vergadering, tevens de oprichtings vergadering van Sportclub Lochem, op dinsdag 10 juli j.l. werden de volgende personen in het be stuur en de diverse commissies gekozen: BQgtUUff O.J. Rejjnders, voorzitter. A. Beltman, secretaris H. Mekking, penningmeester G.W. Nengerman, 2e voorz. G. Bokhorst, 2e secretaris A.M. v. Ginkel, 2e penn. meester W. Markerink, afd. Volleybal H.C. Janssen,) commis- M. Sloot )sarissen Elftalcommi ssie G.J, Harkink, voorzitter E. Wassink socreta- E.J. Immink) riaat G. Biljardt Jeugdcommissie A.W. Mudde, voorzitter D. Beltman, secretaris J. Fleming B.J. Hogeweg J. Jansen F. Lamberts J. Greutink B. Hoger/eg, Sr. G. te Riet J. Vele. H.J. Langeveld A. Maalderink C.L. v.d, Noort J.W. Rouweler W. Tannemaat H.J. van Toly Zes talcommissie W. .Cath Mevr. Fleming-Groenouwe Volleybalbes tuur. W. Cath, voorzitter Mej. M. Lintveld, secr A. Segers, penningmeester H. Lammers W. Markerink, namens het hoofdbestuur. In de terrein- en materiaalcommissie namen zitting de Heren H.J. Vonkerman, H.J. Dieperink en G.J. Bierhof. In de kascommissie werden benoemd de Heron A. Mudde en G. v.d. Wal en Mej. W. Dammers. De clubblad-redactie zal gevormd worden door de heren A. Beltman en G. Bokhorst. Tot ereleden van de nieuwe vereniging werden be noemd de Heren H. Blaamsn, H.J. Dieperink, A.J. Groenouwe J. Lodeweges Sr., Joh. Nenjerman en D.J. RiJüsink Leden van verdienste werden de heren J.H. Bouwhuis Sr., J.L. Fokkink, j. Greutink, 'J.T7. Lodeweges Jx. G. Nieuwenhuis en H.J. Vonü6raan. AAN BE ELFTALLEN. I Tot de spelers van ons 1e elftal wil ik bij het begin van de competitie enkele woorden richten. Spelers van de andere elftallen, U moet niet denken, dat ik minder belangstelling heb voor U, integendeel, myn belangstelling gaat naar jullie allen uit en ik zie jullie prestaties, in het bijzonder die van de junioren, net grote belangstelling tegemoet. Het ie elftal is echter het visitekaartje van onze voetbalafdeling. De prestaties van dit elftal heb ben een zeer grote invloed op de betekenis van de Sportclub Lochem", zowel naar binnen als naar bui ten. Sinds de invoering van het somi-prof.stelsel bij het voetbalspel, heeft het amateurvoetbal niet meer die belangs tol ling bij het publiek als zij vroeger had. Het semi-prof.systeem hoeft door z'n zakelyke inslag ook minder prettige kanten. De ware sportliefhebber prefereert ve<3al een goede araateury/edstrhd. Het is jarom van het grootste belang dat wjj ons spelpeil een zo hoog inogelyk plan brengen. Hiervoor is nodig dat al de spelers vertrouwen hebben in het be stuur en de elftalcommissie en zioh onverbiddelijk onderwerpen aan de aanwyzigingen van de trainer, trainer kan het niet alleen doen, U is moreel verplicht zich aan hem te wijden. De training wordt ook van uw geld betaald en dit geld dient waardig besteed te worden. Zowel van U als van de trainer moet dit -'geschieden in een kameraadschappelijke Illustratie van een verslag vanuit de oprichtingsvergadering van Sportclub Lochem van 10 juli 1962

Land van Lochem | 2018 | | pagina 27