Klein Dochteren 2e Fase In 1960 ontstond de voetbalvereniging Klein Dochteren. Deze club werd ook wel Klein Dochteren 'tweede fase' genoemd met verwijzing naar het eerder in KDC opgegane Dochteren. Het ontstaan van Klein Dochteren was overigens geen daad van verzet tegen de fusieplannen die toen al speelden. De huidige 'Schole' was destijds nog daadwerkelijk een school en meester A.J. Rigter zag dat de meisjes slagbal speelden maar dat de jongens uit de buurtschap zich ontpopten tot 'hangjongeren' avant la lettre. Rigter vroeg de jongens of ze geen zin had den om te voetballen. ,,Geen bal", zo luidde het antwoord. Binnen enkele dagen had de meester dat probleem opgelost en toen begon de geschiedenis van VV Klein Dochteren. Fusie Sportclub Lochem Koolhazen Dochteren Combinatie (KDC) en Blauw-Wit zouden twee jaar later in 1962 samensmelten tot Sport club Lochem. Nu was ook voor Blauw-Wit de tijd rijp voor de fusie die het begin van Sportclub Lochem mar keert. De besprekingen werden geleid door O.J. Reijnders, groepscommandant bij de plaatselijke politie. Reijn- ders was, zoals eerder gemeld, twaalf jaar lang de eerste voorzitter van de fusieclub. Waar kwam de bijnaam Koolhazen vandaan? Het is allemaal al lang geleden. Lochemers koesterden in een ver verleden hun moestuin. Ook toen al gold boerenkool met worst als nationaal gerecht. Daarom zag men ook al honderden jaren geleden in de Lochemse tuinen zoveel boerenkoolstronken staan. Daar kwamen vaak hazen op af, die zich aan de Loche- mse kool tegoed deden. Volgens de overlevering hadden de Lochemers daar weinig waardering voor. Vandaar dat men besloot hieraan een eind te maken. Op een herfstochtend zag een Lochemer in zijn tuin een paar lange oren hoog boven de koolplanten uitsteken. Verschrikt rende hij de stad in en riep: "De moer van de hazen in mijn tuin!" Men overlegde met elkaar en besloot het dier te doden. Gewapend met gaffels en grepen ging men op pad. Toen men in de buurt kwam van het dier, begon het zo hard te schreeuwen dat allen op de vlucht sloe gen. Zulke grote helden waren de Lochemers dus blijkbaar ook weer niet. Na enige tijd zag men het dier op de rug liggen en ging men er weer naar toe. Het bleek een gebroken poot te hebben en kon niet meer op staan. Nu werd het dier gedood en in optocht naar de stad gebracht. 's Avonds is er groot feest en de moer wordt gebraden en opgegeten. De volgende dag bleek dat er bij een boer in de omgeving een ezel was los gebroken en verdwenen. Sindsdien heten in de wijde omtrek de Lochemers Koolhazen. Oud K.D.C. en oud Blauw Wit in 1968, wedstrijd t.g.v. 50-jarig Jubileum Sportclub Lochem v.l.n.r. achterste rij: H.Hanning, A.v.Egmond, M.Vrielink, H.Menger, Stoelhorst, J.v.Loo, A.Dieperink, H.Tukker, F.v.Aanholt, T.v.Ginkel, J.Vels, T.Hofman, W.Cath, A.Groenouwe, T.Jacobs, O.J.Reinders, B.Groters voorste rij: G.Rothman, H.Nieuwenhuis, E.Hofmeijer, Weerdmeester, H.Hartog, G.Nieuwenhuis, J.v.d.Burg, J.Immink, LJansen, C.v.Aanholt, J.Cath, G.Biljard, B.Hofman, J.te Brake

Land van Lochem | 2018 | | pagina 26