Kampioen in de eerste klasse Het jaar 1939 werd een topjaar voor de Lochemse Koolhazenclub. Het kampioenschap van de eerste klasse GVB werd binnengehaald. De kampioenswedstrijd in en tegen Ruurlo werd onverwacht met 5 - 1 gewonnen. De emoties liepen op het laatst zo hoog op, dat enkele spelers met elkaar op de vuist gingen. Dat incident werd gelukkig snel bijgelegd. De spelers werden bij aankomst in Lochem met vrolijke marsmuziek door Advendo onthaald. Het feest vond plaats in het clubgebouw Vonkerman aan de Barchemseweg (in de volksmond: op d'n Kiezak). Naar zeggen werd het een vrolijk feest. Dochteren De voetbalvereniging Dochteren werd opgericht in 1932. De clubkleuren waren van meet af aan zwart-wit. Bij Zweverink aan de Dwarsweg werd provisorisch een terrein aangelegd, waarop eenvoudige doelen werden geplaatst. Enige tijd later kreeg de club een beter veld achter 'De Vlijt'. Dat veld werd beschikbaar gesteld door de gemeente Lochem. Er werden nu ook echte doelpalen geplaatst door timmerman Polman. Ook werden toen lijnen gestrooid. Aanvankelijk werden alleen oefenwedstrijden gespeeld. Na de aansluiting bij de Gelderse Voet balbond begon men met competitievoetbal. Aanvankelijk kwam Dochteren uit in de derde klasse en later in de tweede klasse, met twee seniorenelftallen. Koolhazen Dochteren Combinatie Twaalf jaar lang hield Dochteren stand. In 1944 werden nogal wat spelers verplicht tewerkgesteld in Duitsland. Ook moest een aantal spelers onderduiken. Deze omstan digheden zorgden er waarschijnlijk voor, dat Dochteren noodgedwongen fuseerde met de Koolhazen. De nieuwe club werd Koolhazen Dochteren Combinatie, of kort weg KDC, genoemd. Inmiddels weten we dat Dochterens bloed kruipt waar het niet gaan kan. De zelfstandigheid lonkte, met als gevolg dat in 1960 VV Klein Dochteren werd opgericht. 1922 Oprichting Excelsior. Deze naam wordt hetzelfde jaar nog veranderd in Koolhazen. K.D.C. 1947 v.l.n.r. achterste rij: G.Nijkamp, L.Jansen, H.Horstman, B.Bosch, J.Groenouwe, G.Lindeman, G.ter Welle, T.Horstman Voorste rij: H.Weber, G.Nieuwenhuis, H.Mekkink, A.Groenouwe

Land van Lochem | 2018 | | pagina 25