Het Historisch Genootschap deed in Lochem mee aan NLdoet Op vrijdag 9 maart was het weer zo ver. Het Oranje Fonds organiseerde voor de 14e keer NLdoet. Zo ook bij het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. Samen met leerlingen van het Staring College uit Lochem en van het AOC Oost uit Borculo gingen zij buiten aan het werk. Op drie plaatsen gingen leerlingen en een begeleidster van het Staring College uit Lochem en het AOC Oost uit Borculo vrijdag 9 maart met vrijwil ligers van het Historisch Genootschap aan de slag. "Op de Begraafplaats, in de Kruidentuin en bij onze vestiging de Veldmaat zijn tijdens NLDoet bergen werk verzet. We zijn daar ontzettend blij mee, want we komen daar normaal niet aan toe", aldus Paul Roodbol, secretaris van het Historisch Genootschap. Samen aan de slag We zijn als vereniging zeer blij met de initiatieven van het Oranje Fonds. De leerlingen van het Staring College en het AOC Oost hebben ons voortref felijk geholpen met de verschillende buitenwerkzaamheden op drie ver schillende plaatsen in Lochem. Zo hebben ze op de Begraafplaats ge holpen met het opruimen van takken, onkruid e.d., zodat de oude begraaf plaats er weer opgeruimd bij ligt. In de Kruidentuin hebben ze onder meer geholpen met het aanbrengen van compost en het opknappen van de paden. Op de Veldmaat heeft men een taxushaag aangebracht en tevens gezorgd voor een mooie bestrating naast de haag. We zijn als vereniging zeer blij met deze hulp en ondersteuning van de leerlingen van het Staring College en het AOC Oost. Het mooie hierbij was dat we samen aan de slag gingen en dat deze samenwerking uitstekend verliep. Het Historisch Genootschap is dan ook trots op deze samenwerking. Hiermee wordt nogmaals bevestigd, dat vrijwilligers het kloppende hart zijn van vele sociale initiatieven, zoals NL Doet. NLdoet 18 Voor meer informatie: Henny Jansen, 06-38021299 of per mail: helmienhenny@kpnmail.nl. Leerlingen van het Staring College uit Lochem met vrijwilligers van het Historisch Genootschap waren samen aan de slag op de oude Begraafplaats. Leerlingen van het AOC Oost uit Borculo met vrijwilligers van het Historisch Genootschap poseren voor het Bleekhuisje.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 22