Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Bezorging "Land van Lochem" De leden die ons voortreffelijke blad "Land van Lochem" via de post bezorgd krijgen, ontvangen het tijdschrift nu een paar dagen later omdat we voor een andere bezorgorganisatie gekozen hebben. "Over Lochem" Het eerste boekje uit de inmiddels 300 verkochte cassettes van de serie "Over Lochem" werd afgelopen zaterdag (24 febr.) door de auteurs Focko De Zee en Wout Klein in de Veldmaat gepresenteerd. Op uitnodiging van Walburgpers kwam al een groot aantal intekenaars hun exemplaar in ontvangst nemen. Een enorm compliment aan de auteurs voor dit schitterende resultaat en zo volgen er nog vier, die samen de prachtige cas sette vormen. Hierna zijn de boekjes op volgorde van uitgifte, te koop bij de reguliere boekhandel, met slap kaft. Fotocollectie Jan Somer Ons Genootschap werd donderdag 8 februari verblijd met de schenking van een zeer waardevolle beeldcollectie bestaande uit plm. 2500 originele ansichtkaarten en foto's van Lochem en omgeving uit de eerste helft van de vorige eeuw, bijeenge bracht door wijlen de heer Jan Somer. Deze unieke verzameling is voor ons geen onbekende. Door medewerking van de kinderen van de in 1983 overleden verzamelaar, was het de toenmalige stichting Streek geschiedenis begin 2000 al mogelijk gemaakt de verzameling te digitaliseren. Sinds de fusie in 2002 van de verenigingen, behoort de digitale versie, samen met andere verzamelingen tot ons totale beeldarchief. Onze vrijwilligers zijn nog steeds doende met de beschrijving van dit materiaal om het zo goed mogelijk vast te leggen voor het nageslacht. Het doet ons uiteraard goed dat wij het vertrouwen genie ten van de nazaten van de heer Somer dat deze originelen bij ons in goede handen zijn. Wij zijn de heer en mevrouw Tjeenk Willink, dochter en schoonzoon, zeer dankbaar. E-mail adres Als u wel een e-mail adres hebt, maar van ons geen e-mails krijgt over lezingen bv., wilt u dan zo vriendelijk zijn, dit aan het secretariaat te melden. We kunnen dit dan gebruiken voor snelle berichtgeving. Partner lidmaatschap Heeft u een enkel lidmaatschap? Weet u dat voor 6,00 meer uw partner eveneens lid is en dus ook gratis naar de lezingen kan? Doen!! Aquarel Tijdens onze zeer geslaagde nieuwjaarsbijeenkomst (75 aanwezigen) kregen wij een aquarel ten geschenke via Boeye Jansen. (eig. boekhandel Lovink) geschilderd door Van Waterland (voornaam onleesbaar). Het stelt voor een blik op de gesloopte panden aan de Markt waar later het nieuwe gemeentehuis zou verschijnen. Mogelijk heeft iemand meer gegevens over de schilder? (Afbeelding op vorige pagina). De nieuwjaarsbijeenkomst werd opgevrolijkt door ons lid Dick Beltman met zijn betoog over aspecten van de liefde in de poëzie. We hebben genoten. Anbi (Algemeen Nut Beogende Instelling) ST Wist u dat onze vereniging Anbi aangemerkt is? Dat betekent dat als u een legaat of schenking aan de vereni- a- ging wilt doen, dit aftrekbaar is van de belasting. Elke schenking, hoe klein ook, is zeer welkom. Oproep I" Wie van u heeft in de kast dia's of foto's, met beelden van Lochemse straten en/of gebouwen uit de 70-er en 80- g er jaren? Wij zouden ze graag willen scannen en aan ons bestand toevoegen. U krijgt ze dus terug. Buitenmuseum De 25 borden met historische afbeeldingen, die samen het z.g. "Buitenmuseum" vormen, zijn inmiddels ge plaatst. Binnenkort wordt ook de beschrijving van de hierbij behorende wandeling gepresenteerd! 4

Land van Lochem | 2018 | | pagina 8