En 2018? Er zal een evaluatiegesprek moeten worden georganiseerd met Circulus Berkel en zo mogelijk de Gemeente om de onderlinge samenwerking te verbeteren. Een belangrijk project zal het maken van een boekje zijn met een daar aan gekoppelde wandelroute op de begraafplaats. Het restaureren van nog een enkel grafmonument zal hopelijk mogelijk zijn. Duurzaamheid zal het komende jaar ook een extra dimensie krijgen: er komen trimmers met oplaadbare accu's in plaats van de ouderwetse die benzine nodig hebben. Namens de werkgroep: Tine Kampen. Leeskring Paleografie De leeskring Paleografie heeft, alles bij elkaar, een goed jaar gehad. Wel was er enig verloop: we mochten Maran Olthoff en Anneke Nauta als nieuwe leden verwelkomen, maar Annemiek Langelaar kondigde in september aan andere prioriteiten te hebben, en ook André Reincke, die zich verleden jaar bij ons gevoegd had, heeft ons weer verlaten. De groep bestaat daarmee uit: Marja Dekker, Henk Mulder, Anneke Nauta, Maran Olthoff, Ria Rademaker, Herman Reinderink, Jaap Spegt, Frans Steijnen, en Pier Horensma. We hopen natuurlijk op nieuwe belangstellenden. De stukken die we in 2016 hertaald hebben zijn nu geplaatst op de site van het Regionaal Archief Zutphen, waarmee de toegankelijkheid van de Lochemse archieven weer iets is verbeterd. Ook hebben we voor onszelf regels opgesteld voor de weergave van onze hertalingen, waarmee een klein stapje naar professionalisering is gezet. Verder schreef Maran Olthoff in het Land van Lochem het leuke artikel Puzzelen met Paleografen. Een cursus voor beginners in de Paleografie heeft nog steeds onze aandacht. In Zutphen wordt wel zo'n cursus gehouden. Website Website www.hglochem.nl meldt onverminderd alle aankondigingen en verslagen van de activiteiten van het Genootschap. Een grote hoeveelheid documenten over de geschiedenis van Lochem is via de site beschikbaar; denk aan (alle oudere) artikelen uit Land van Lochem, alle vensters van de Canon van Lochem en verhalen over markante Monumenten en Personen. Plannen voor 2018 In het kader van het 'HG-huis' zal waarschijnlijk de rol van de website veranderen. De functie van de site zou wel eens vooral die van uithangbord naar buiten kunnen worden; voor communicatie binnen het Genootschap lijken sociale media meer geëigend. Dat zou voor de site betekenen: een meer prominente plaats voor verhalen en beelden over de geschiedenis van Lochem, Laren en Barchem en minder of geen nieuwtjes uit de vereni ging. Dat zal een nieuwe opbouw en vormgeving van de site betekenen.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 32