Foto en Film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling: Hanneke Carmiggelt, Herman Postel, Arie Lievestro, Toon Driessen, Henk Potman, Marian Huls hof, Wim Elferink en Wim Neerlaar. Het afgelopen jaar is vergelijkbaar aan de vorige jaren m.b.t het uitbreiden van de beschrijvingen van de beel den en het ter beschikking stellen van beeldmateriaal voor gebruik door derden en voor ondersteuning aan presentaties. Enkele opmerkelijke gebeurtenissen: Dinie Hiddink-Dijkman bood ons aan om uit haar plakboek van het 750 jarig bestaan van Lochem in 1983, beel den te scannen die we niet in ons archief hadden. Een geweldig resultaat want in totaal hebben we er 160 nog niet in ons bezit zijnde beelden uit gehaald. Enkele maanden nadat het album aan haar is teruggebracht, werden wij helaas geconfronteerd met haar plot selinge overlijden op 25 juli. Van de Stichting Marga Klompe kwam het verzoek om voor 53 plaatsen in de "Hoge Weide" een historische zwart wit afbeelding te leveren die een relatie had met de afdelingen, zoals huiskamers, hal en het Grand café. Voor enkele plaatsen hebben we nieuwe opnamen gemaakt omdat in ons archief geen geschikt oud beeld aan wezig was. Het resultaat: alle wanden behangen met uitvergrootte historische beelden in zwart/wit waarvan die in de hal met een afmeting van 3.45 x 2.40m. Evenementencommissie Ieder jaar andere presentaties en toch ieder jaar, dus ook 2017, weer veel belangstelling. Bij alle hierna genoem de activiteiten mochten we steeds 80 tot 100 belangstellenden verwelkomen. De onderwerpen vielen dus in de smaak. In februari stond de IJssel als dreigende en beschermende rivier in een lezing van Ferdinand van Hemmen op het programma en in maart was het onderwerp "Oranje tegen de Zonnekoning", door Luc Panhuysen. Er was deze keer grote belangstelling vanuit onze zustervereniging De Elf Marken. Wie na de ALV in april alles wilde weten over koffie, werd door Driekus Semmelink helemaal op de hoogte ge bracht. Voor de lezing in oktober van Sander Wassing met de titel De Beeldenstorm en Alva's Raad van Beroerten, Lochem, een stad in de luwte van de Beeldenstorm", was er een gastvrije ontvangst bij Het Hof van Gelre. In november was de middagbijeenkomst helemaal gericht op Laren: Frederieke Eggink en Jeroen Jansen diepten achtereenvolgens de geschiedenissen uit van 't Langenbaergh en de fam. Wansink en die van de Stoom Zuivelfabriek van Laren. Onze middag viel samen met de aankomst van Sinterklaas in Laren, maar de belang stelling was er niet minder om. Alle presentaties worden altijd ondersteund door de techniek en Wim Neerlaar, daar voor grote dank. Plannen voor 2018 Het excursietijdperk lijkt binnen ons Genootschap voorbij; wederom was er niet voldoende belangstelling voor een reisje met de bus. Het lijkt de evenementencommissie beter om het te zoeken in kleine, lokale uitstapjes, zoals bijvoorbeeld een wandeling met een bepaald thema in Lochem. Ideeën van derden zijn altijd welkom. Omdat er voldoende belangstelling was voor onze activiteiten in 2017 hopen we dat de onderwerpen die voor 2018 op het programma staan hetzelfde effect hebben. Zou het handig zijn om te weten waar ons publiek nog meer in geïnteresseerd is? Hoe komen we te weten welk publiek zich niet aangesproken voelt door ons pro gramma van activiteiten en kunnen we daar dan iets mee? Gaan we meer variëteit aanbrengen in de onderwer pen, bv de lokale geschiedenis gekoppeld aan muziek, kunst of theater? 2018 is een nieuwe uitdaging die we helaas zonder Erik Kruiderink onder ogen zien, maar wel met Erick Haar man. De commissie hoopt opnieuw veel belangstelling te wekken voor haar activiteiten in 2018. Dinie Frank, Erick Haarman, Tine Kampen. Werkgroep Carthografie Op de zolder van de Veldmaat archiveren wij kaarten, prenten en schilderijen. Totaal zo'n 1500 exemplaren. Al les is nu opgeborgen en in de computer verantwoord terug te vinden. Dat terugvinden van prenten en schilde rijen is vergemakkelijkt doordat ze allemaal gefotografeerd zijn.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 30