Jaarverslag 2017 Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem Bestuursaangelegenheden Het bestuur bestond in het verslagjaar 2017 uit 7 leden: Bert Brand voorzitter André Reincke penningmeester Paul Roodbol secretaris Dick Kok lid Marie Lievestro lid Focko de Zee lid Anges Klein lid In januari zijn discussies gestart over de positie van het HG en de werkgroepen in de huidige tijd. Twee sessies met alle werkgroepen hebben plaatsgevonden onder de titel het HG-huis. Onderwerpen als verjonging, sociale media, vinden van nieuwe leden en vrijwilligers, waar moeten we ons op richten, hoe gaan we ons organiseren en veel meer, werden besproken. We zijn nog niet klaar en in 2018 gaan de discussies verder maar de eerste contouren worden nu duidelijk. Door deze discussies zijn Marie Lievestro en Focko de Zee nog een jaar aangebleven als bestuurslid, André Rein cke heeft aangekondigd in 2018 als penningmeester te zullen aftreden. Het bestuur is verheugd een nieuwe kandidaat penningmeester te hebben gevonden, die zich aan het inwerken is. Het bestuur is op zoek gegaan naar nieuwe bestuursleden en zal tijdens de aanstaande jaarvergadering een drietal kandidaatsleden voorstellen. Het bestuur kwam 9 keer bij elkaar voor overleg. Behalve het bespreken van gebruikelijke lopende zaken, vielen de volgende zaken op: - Ontwikkelingen rond het Buitenmuseum - De discussie met de gemeente over mogelijke verhuizing van het archief van Zutphen naar Doetinchem - Gemeentelijke Open Monumentendag, er is nu een stevige vertegenwoordiging van het Genootschap, met een extra dag om de jeugd erbij te betrekken - Wij werden betrokken bij een uitzending van TV Gelderland over "de Ridders van Gelre" - Ontwikkelingen cassette met 5 boekjes "Over Lochem" - Tentoonstelling over "Vervoer" in de hal van het gemeentehuis tijdens de zomermaanden Werkgroep Bibliotheek en Archief Aan de samenstelling van de werkgroep, die nu bestaat uit Ab Harkink, Dinie Frank, Marjan Houpt en Eddy ter Braak is in het afgelopen jaar wel wat veranderd. Focko de Zee en Henk Rademaker, die het materiaal aan topo grafische kaarten en tekeningen, aquarellen en schilderijen archiveren, zijn een eigen werkgroep gaan vormen met een eigen verslag. Daarnaast is Marian Hulshof de werkgroep Beeldarchief gaan versterken. Elke dinsdagmiddag en donderdagmorgen zijn wij op de Veldmaat bijeen om daar onze taken te verrichten en de bezoekers ten dienste te staan. Het materiaal uit de verkregen nalatenschap van Reindert Bolt is uitgezocht en ondergebracht in ons archief. Daar zat uniek materiaal bij waar we heel blij mee zijn. Daarnaast hebben we schenkingen aan boeken gekregen van o.a. Grietje Dijkhuizen en wijlen tandarts Hage- doorn. Van de familie Elzerman-Neisingh uit Zwolle vier interessante fotoalbums met familiekiekjes van vakan ties doorgebracht op een boerderij in Ampsen in de periodes 1942, 1944 en 1946. Een aantal foto's geeft een bijzonder beeld van het boerenleven in de omgeving van Lochem in de oorlogsjaren en daarna. Verder zijn tal van vragen beantwoord, die we via de mail binnen kregen. Ook de bezoekers van de Veldmaat die materiaal wilden inzien, of ons vragen te stellen hebben we met veel plezier ontvangen. Plannen voor het komende jaar Concrete plannen om iets nieuws op te zetten hebben we (nog) niet, mede omdat we momenteel voldoende te verwerken hebben. Ook het komende jaar verwachten we weer bezoekers met verzoeken om inzage, uitleg of om iets voor hen uit te zoeken. En dat doen we graag.

Land van Lochem | 2018 | | pagina 29