CM vrijdag 26,3 de uand van L°chem Deadline k0P')^e" ri Eerder dit jaar heeft het bestuur van het Historisch Genootschap het initiatief genomen om samen met de werkgroepen in discussie te gaan over de toekomst van onze organisatie. Hoe staat het HG er voor, wat zijn de ambities en wensen, hoe bereiken we nieuwe belangstellenden en de jongere generatie? Eén van de vele uit komsten van de sessies was dat er voor het HG een belangrijke uitdaging ligt op het gebied van de social media (website, facebook, email, etc.) om een breder publiek te bereiken en nieuws en historische data gemakkelijk te kunnen uitwisselen. In dit laatste Land van Lochem van 2017 treft u een kort bericht aan over de eerste resultaten van het "HG-huis" en bovendien wordt speciale aandacht gevraagd voor een aantal vacatures op het gebied van de social media. In de brainstormdiscussies kwam ook naar voren dat er meer aandacht moet komen voor de activiteiten van de verschillende werkgroepen binnen het Historisch Genootschap. Daarvoor doen we in dit nummer een eerste aanzet met een bijdrage van Maran Olthoff, die u meeneemt in het bijzondere werk van de werkgroep Paleo grafie. Natuurlijk zijn er als vanouds ook weer mooie artikelen over de geschiedenis van Lochem en omgeving. Eddy ter Braak vertelt uitgebreid over de interessante bewoningsgeschiedenis van villa de Kieszak aan de Barchemse- weg. Verder kunt u kennis maken met twee eigenzinnige heren: ds. Oepke Noordmans, de intrigerende predi kant-theoloog die jarenlang verbonden was aan de Hervormde kerk in Laren en Jan Moora, de eerste directeur van de Lochemse Rijks HBS, die zo'n belangrijk stempel drukte op de ontwikkeling van het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs in Lochem. Dit artikel is een voorpublicatie uit de reeks OVER LOCHEM, vijf boeken over de historie, de belegeringen, de kastelen en markante Lochemers, geschreven door Focko De Zee en Wout Klein, die zal worden uitgegeven door Walburg Pers te Zutphen. Tot slot willen we als redactie nog een moment stilstaan bij het overlijden van Cees Derlagen op 25 augustus j.l. Cees was tot zijn vertrek, begin dit jaar naar Rotterdam, jarenlang enthousiast en inspirerend redactielid van het Land van Lochem. Ook was hij verantwoordelijk voor diverse bijdragen over bijzondere streekgenoten, de Lochemse synagoge en Sociëteit de Harmonie. We wensen zijn dierbaren veel sterkte toe met dit verlies. Veel leesgenoegen en tot in 2018, De redactie Uitvergrote oude beelden van Lochem in de hal, en op de volgende pagina in de gang en de centrale huiskamer van de Hoge Weide

Land van Lochem | 2017 | | pagina 3