Vrijwilligers "E-communicatie", Systeembeheer en Groen gezocht Uit de eerder dit jaar gehouden brainstormsessies met de werkgroepen van het Historisch Genootschap (waarover elders in dit Land van Lochem meer) werd duidelijk dat er grote behoefte is aan het verster ken van de activiteiten van het HG op het gebied van de social media. Het Historisch Genootschap zoekt hiervoor dan ook nieuwe vrijwilligers. Ook voor andere activiteiten wordt versterking gezocht. Beheerder Website Beheert de bestaande website van het HG en houdt de vaste inhoud van de website actueel, zoals: - informatie over bestuur, werkgroepen en activiteiten van het Genootschap - artikelen en verhalen over de geschiedenis van Lochem - agenda en nieuwsrubriek - (mogelijk in de toekomst) historische afbeeldingen en visuele presentaties over de geschiedenis van Lochem - Neemt initiatieven ter verbetering van de kwaliteit en de mogelijkheden van de website. Beheerder social media - Zet het gebruik van social media op als intern en extern communicatiemiddel van het HG. - Maakt accounts aan op de relevante media, zo nodig afzonderlijk voor interne en externe communicatie. - Draagt zorg voor opname van een regelmatige (wekelijkse) stroom van nieuwtjes en mededelingen van bestuur en werkgroepen van het genootschap. - Overlegt over redactie en vormgeving van de berichten met de redacteur (E-) nieuwsbrief. - Neemt initiatieven ter verbetering van kwaliteit en mogelijkheden van de social media. Redacteur (E-) nieuwsbrief - Beheert het bestaande aparte e-mail account van het HG 'uitsluitend voor mededelingen'. - Zendt via dat account ad-hoc aan alle leden mededelingen 'die niemand mag missen'. - Maakt ongeveer 6x per jaar een nieuwsbrief met de meest actuele en belangwekkende onderwerpen die via website, social media of e-mail zijn verschenen of verzonden. - Zorgt voor verzending van de nieuwsbrief per e-mail, via social media en eventueel als inlegvel in het blad van het genootschap en voor opname op de website. - Is verantwoordelijk voor de eenheid van redactie en vormgeving van alle HG-berichten. De drie gezochte vrijwilligers zullen hun taken in nauwe samenhang uitvoeren en elkaar waar nodig moeten kunnen aanvullen en vervangen. Zij vormen een werkgroep 'E- Communicatie' en nemen gelei delijk de taken over van de huidige website- en e-mail beheerder. Systeembeheerder Wekelijks, op dinsdagmiddag en donderdagmorgen zijn er vrijwilligers aan het werk op de Veldmaat. Het werken met computers is hierbij heel belangrijk. Het Historisch Genootschap zoekt een vrijwilliger voor het beheren en onderhouden van een klein netwerk (6 computers). De werkzaamheden bestaan uit o.a. het be heer, updates installeren en back-ups maken. Vrijwilliger Kruidentuin De Bleike Een enthousiaste werkgroep onderhoudt de kruidentuin bij het Bleekhuisje gelegen aan de Westerbleek. De werkgroep zoekt versterking bij haar werk, zoals het onderhoud van de kruidenbedden, grasmaaien en derge lijke. Er wordt eenmaal per week gewerkt vanaf eind maart tot eind oktober, de ene week op woensdagmid dag en de andere week op donderdagochtend. In het nieuwe seizoen zal ook 's avonds of op zaterdag gewerkt gaan worden. Vrijwilliger Oude Begraafplaats De Oude Begraafplaats aan de Zutphenseweg wordt door een groep enthousiaste vrijwilligers van het HG onderhouden De werkzaamheden bestaan uit: tuinieren, schilderen en allerlei andere voorkomende werk zaamheden. Er wordt op elke maandagmiddag gewerkt van eind maart tot eind oktober. Tot slot Ziet u geen vacature die u wat lijkt, maar u wilt toch vrijwilliger worden? Dat is geen probleem. Ook bij andere werkzaamheden kunnen we versterking gebruiken! Samen vinden we de goede plek in onze organisatie. Bent u geïnteresseerd in één van de vacatures en wilt u meer informatie? Stuur een mailtje naar secretaris@hglochem.nl.

Land van Lochem | 2017 | | pagina 32