Collega vrijwilligers op bezoek Nieuwe vacature Maandag 31 juli, om 14.00 uur komen 9 leden van de werkgroep Kruidentuin de begraafplaats op. Het is prachtig weer, voor zowel een rondleiding als koffie drinken. Er moesten wel tafels en stoelen worden aangesleept voor dit tegenbezoek, in totaal waren er nu 20 personen aanwezig. Na een welkomstwoordje nam Jan Huidink het woord, om de geschiedenis van deze begraaf plaats toe te lichten en daarna nam hij de groep mee voor een rondleiding. Het is verbazingwekkend hoeveel kennis er naar boven komt borrelen bij het zien van bepaalde graven. Jan Huidink vertelt waarom sommigen opvallen vanwege de personen die er begraven liggen en anderen vanwege de bijzondere graf zerk en/of versieringen op de zerk of het hek er omheen. Herman Ruesink en Dick Kok leverden aanzienlijke bijdragen op het gebied van histo rische feiten rondom bepaalde graven of een bepaalde tijd. De rondleiding moest onderbroken worden voor het nuttigen van koffie/thee en zelfgebakken koekjes en het aanbieden van een verzameling plantjes, die rond het stenen monumentje zijn geplaatst en daar goed zullen gedijen. Dank je wel Kruidentuin. En weer ging de groep met Jan op stap en er kwam maar geen einde aan de rondleiding. Hoe mooi is het om twee werkgroepen die zulk verschillend werk doen, of toch niet, elkaar vinden binnen de beleving van die werkzaamheden en zo met elkaar bijdragen aan het in stand houden van twee mooie plekken in Lochem. Dank aan iedereen voor het welslagen van deze middag. Tine Kampen. Het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem (HG) behartigt de geschiedenis van de stad Lochem en de dorpen Laren en Barchem. Zo'n 50 vrijwilligers werken zelfstandig en in werkgroepen regelmatig o.a. op boerderij de Veldmaat. Het HG heeft onderkend, dat ze te weinig doet dan wel niet goed toegankelijk is voor de jeugd. Daarom zoekt het HG een vrijwilliger die, samen met de bestaande werkgroepen, een programma gaat ontwikkelen en uitvoeren dat afgestemd is op de jeugd. Te denken valt daarbij aan zowel lager als voortgezet onderwijs. De ideale kandidaat heeft bij voorkeur ervaring in het onderwijs, belangstelling voor de (lokale) geschiede nis en sociale media en kan ook contacten leggen met de plaatselijke scholen. Geïnteresseerd of wilt u meer informatie? Stuur een mailtje naar secretaris@hglochem.nl. 23

Land van Lochem | 2017 | | pagina 23