- - dagen voor en door de L.D.I. werden georganiseerd. De directie kwam er dan met een 16-tal zusters samen. De behoefte van de diaconessen en van andere zusters aan een vakantiehuis als 'Elisabetha' nam ondertussen steeds meer af. Er waren voor hen andere vakantiemogelijkheden gekomen, onder andere reisjes naar het bui tenland. In 1958 werd het huis daarom ook opengesteld voor andere personeelsleden van de L.D.I. Zij mochten nu ook van het huis gebruik maken voor hun vakanties en ook met hun gezinsleden. Dat leverde tijdelijk weer wat meer bezetting op, nodig om te proberen de exploitatie sluitend te krijgen. Maar dat bleek toch niet vol doende te zijn. Het huis bleef verliesgevend. Daardoor zag het bestuur zich in 1961 genoodzaakt het huis te verkopen. Huize 'Elisabeth'wordt huize 'Keyenberg' Het was Henk Meyer die in 1962 het huis van de Lutherse Diaconessen Inrichting kocht. Dat gebeurde min of meer door toevallige omstandigheden. Hij was werkzaam bij Philips als overkoepelend directeur voor geheel Europa. Hij woonde tot dan toe met zijn vrouw Joke Meyer-Pluym en hun drie kinderen in Delden. Henk Meyer moest voor zijn werk veel reizen. Delden bleek langzamerhand daarvoor toch te ongunstig te liggen. Daarom had het echtpaar besloten om naar Son en Breugel vlakbij Eindhoven te verhuizen. Toevallig waren ze kort voor de verhuizing op bezoek bij fami lie in Lochem. Daar kregen ze te horen, dat er aan de Barchemseweg een fraai gelegen villa te koop stond. Ze zijn er gaan kijken en vooral Henk Meyer was er meteen helemaal weg van. "Hier wil ik de rest van mijn leven wonen", zei hij. En dat is ook gebeurd. De verhuiswagen ging niet van Delden naar Son en Breugel, maar naar Lochem. Bij het transport van de akte bij de notaris bedong Henk Meyer wel, dat het servituut werd geschrapt, waarin vermeld stond dat het verboden was voor personen van mannelijke kunne om in het huis te overnachten. Het huis kreeg ook een andere naam. Henk noemde het naar het huis dat hij jaren geleden voor zijn moeder in Wageningen-Hoog had laten bouwen aan de Keyenbergseweg. Het huis moest van binnen wel grondig ver bouwd worden om het weer voor een gezin bewoonbaar te maken. Dus weg al die scheidingswandjes e.d., die door de L.D.I. voor bewoning door meerdere personen in het huis waren aangebracht. Het gezin heeft al die tijd met veel plezier in het huis gewoond. Meerdere keren is het huis, dat nu bewoond wordt door Wout Meyer en zijn vrouw Marianne Meyer-Schuur- man, verbouwd en van binnen gemoderniseerd, tot wat het nu is: een prachtige villa omgeven door hoog geboomte, waard om te behouden. En dat, terwijl zowel vader als zoon Meyer destijds bij de aanzet tot verbou wing geadviseerd werd om het pand te slopen en er een moderne eigentijdse woning neer te zetten. 21 De hiernaaststaande foto is gemaakt door Janneke Mens-Kroese vanuit de tuin van huize 'De Enk'. Dit tot groot ongenoegen van haar man, die bang was dat zijn vrouw door een verdwaalde kogel zou worden geraakt. Drie Engelse tanks rijden in de richting van 'De o Cloese'. aT 3 Henk en Joke Meyer-Pluym

Land van Lochem | 2017 | | pagina 21