ODÉOK Mej. ELISE SEEGERS |(Zang), Zateï'dsi^ April, CONCERT. HENRY TIBBE (Piano.) Engelbertus van Essen Zoals vermeld was Engelbertus van Essen een welgestelde com missionair in effecten en assu rantiën uit Amsterdam. Elise van Essen-Seegers was zijn tweede vrouw. Het echtpaar was in 1889 in Amsterdam getrouwd. Engel- bertus had toen al een zoon uit zijn eerste huwelijk. Dit huwelijk was na één jaar geëindigd met de dood van zijn eerste vrouw in het kraambed, oud 23 jaar. Samen met zijn tweede vrouw kreeg hij nog twee zonen. E. van Essen was in Amsterdam ook heel actief in de kunstwereld als verzamelaar en bestuurder, o.a. bij de Commissie van Toezicht op de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, de Commissie van Toezicht van het Museum Willet-Holthuysen, de Vereeniging Rembrandt en de Commissie van Toezicht op het Stedelijk Museum. 's avonds 8 uur. met medewerking van de ITeeren CHRi TIMMNER <vtooi) en Eïitrée 1.99. Plaatsen zijn a. 10 Cents te bespreken bij „de AUjemecne MuziekhandelSpui 2. Elise Seegers moet een kordate vrouw zijn geweest. Want rond 1880 een beroepsopleiding volgen en publie kelijk optreden was in die tijd nog niet erg gebruikelijk voor vrouwen. Zij was, net als Engelbertus van Essen, geboren in Amsterdam. Op 21-jarige leeftijd behaalde zij de onderwijsbevoegdheid voor de Engelse taal en op 24-jarige leeftijd het diploma voor het geven van onderwijs in solozang. Ze is op enig moment daarna naar Leicester in Engeland vertrokken om daar te gaan studeren en werken. Volgens een artikel in de 'Leicester Chronicle' trad ze er met veel succes op, in ieder geval op 21-4-1888 en op 22-12-1888. Mogelijk heeft zij En gelbertus in Engeland leren kennen. Het is in ieder geval zo dat ze in het vroege voorjaar van 1889 samen met hem uit Engeland terugkwam. In april 1889 trad ze nog een keer in ons land op en wel in het Odéontheater in Amsterdam. De recensent van het 'Algemeen Handelsblad' was vol lof over haar optreden. Hij meldde o.a.: "De voordracht der verschillende liederen viel zeer te roemen, zoodat wij dezer nog jeugdige zangeres een goede toekomst durven voorspellen." 'Het Nieuws van den Dag' meldde: "De Engelsche bladen maken herhaaldelijk met waardeering van deze vroegere stadsgenoot melding". Maar van een goede toekomst als zangeres is niets Villa 'Rozenhof'Almen Engelbertus van Essen. Bron 'Eigen Haard'1914 Advertentie voor het concert in het 'Algemeen Handelsblad' van 6-4-1889

Land van Lochem | 2017 | | pagina 16