vermelding. Evenzoo Taanman's lezend vrouwtje. Lochem en omgeving worden geïllustreerd door eenige van die smaakvolle, vlugge waterverfschetsen van Rochussen, geteekend voor A. Staring's ''Lochem en omstreken'', den bekenden wandelgids, en door Van Andringa's pittige gezichten op Lochem's kerk en stadhuis en den Paaschberg. Voor de oude plattegronden en historieprenten wer den zeldzame gravures voor deze tentoonstelling ter beschouwing afgestaan door Baronesse Van Nagell van Ampsen en den Heer Mr. S. van Gijn. De beroemde "Lochemsche diamanten" zijn hier vertegenwoordigd door een aantal groote en kleine specimen in ongeslepen en geslepen staat of gezet in goud. Een botanische bijzonderheid van den Lochemschen berg is de zoogenaamde "Heksenkrans", het Lycopodi- um, dat in cirkels groeit en vroeger werd beschouwd als het werk van heksen, die in de tijden van het Ger- maansche heidendom wel zeer talrijk waren en thans door liefhebbers van "Folklore", die in deze buurten komen vertoeven, misschien nog wel ontdekt kunnen worden in het middernachtelijke uur In den "Witte-wijvekuil", een folkloristisch plekje op den Lochemschen berg, zal het zeker sommige nach ten niet pluis zijn, - als men maar niet bang is, goed zoekt en de nachten weet uit te vinden, waarin ze oudtijds pleegden samen te komen om te dansen. De dichter Staring van den Wildenborch wist er meer van en maakte ons bekend met het oude volkssprook je: "De wittewijvenkuil", thans ook overgenomen in "Lochem en omstreken". Bezoekers van deze streken en liefhebbers van Folklo re zetten het onderzoek verder voort En wanneer de jeugdige logeés der familie-hotels dan mede zoeken, wie weet welke bekoorlijke ''Wittewijven'' er ontdekt worden. De kunstbeschouwing blijft gedurende Augustus geopend. A.C. Loffelt 8 Willem Constantijn Staring (1847-1916), zoon van de landbouwkundige Winand Carel Hugo Staring, werd geboren op de Boekhorst. Hij was tot 1908 officier in het Nederlandse leger, maar was vooral bekend als tekenaar en aquarellist, onder meer van het militaire leven. Deze voorstelling van het 1e- regiment dragonders 1849-1854 geeft een indruk van het werk dat in 1896 in Lochem was te zien. Staring was zelf ook officier in het Nederlandse leger, tot circa 1908. Deze afbeelding is afkomstig van pinterest.com, zonder bronvermelding. Bron: Het Nieuws van den Dag, 10 augustus 1896 Q_

Land van Lochem | 2017 | | pagina 8