vanhh on. vrijaag w de Land van Uoche^ Van de redactie In zijn speurtochten naar bijzondere verhalen en per sonages uit Lochems rijke verleden stuitte onze vaste auteur, Eddy ter Braak, op leven en werk van twee in vergetelheid geraakte kunstenaars, die in Lochem hebben gewerkt. Dat leverde twee boeiende artike len op en het idee bij de redactie om een hele afleve ring van het Land van Lochem in het teken te stellen van Lochem en zijn schone kunsten. Vanzelfsprekend kijken we daarbij terug in de tijd. Lochem kende (en kent) namelijk een bloeiend en gevarieerd kunstle ven, waarin kunst met een grote én met een kleine K met veel enthousiasme werd beoefend, van schilder en tekenkunst, tot zang en dans, theater en muziek, beeldhouwkunst en keramiek. En nog steeds is er een bloeiend kunstleven, getuige de vele amateurgezel schappen en kunstenaars, die de gemeente rijk is. Het "schone kunstennummer belicht het leven en werk van de tekenaar en schilder Henk Holterman én dat van de kunstschilder Jan van Vuuren, die beiden een aantal jaren in Lochem hebben gewoond en het stadje en zijn omgeving in hun werk hebben vereeu wigd. Rieky Koert en Lenie Brinkman-ter Scheggert halen herinneringen op aan het jubilerende TOP, de bekende Lochemse toneelvereniging die dit jaar het 70 jarig bestaan viert. Verder vragen we uw aandacht voor het fraaie gebrandschilderde raam in het oude stadhuis, waarop de Hooiplukkers zijn afgebeeld en wordt verslag gedaan van een bezienswaardige kunsttentoonstelling die in 1896 werd gehouden in het Lochemse Volkshuis. Twee bijzondere gedichten besluiten het themanummer, dat u ondertussen ook nog bijpraat over allerlei activiteiten van de vereni ging en de lezing, die Luc Panhuysen in maart heeft gehouden met de titel "Oranje tegen de Zonnekoning". En let u nog even op: op verschillende plaatsen in het tijdschrift wordt een beroep op de lezer gedaan. Weet u meer? We horen het graag. Bij deze wil de redactie nog een moment stil staan bij het overlijden van Frans Kappert, op 24 mei j.l. Frans heeft vanaf het begin met veel enthousiasme deel uitgemaakt van het bezorg- team van het Land van Lochem. We wensen zijn dierbaren veel sterkte toe met dit verlies. Tot slot komen we nog even terug op de vorige aflevering van het Land van Lochem. De heer Beuzel uit Laren wees ons op een foutje in het artikel over de kerk in Laren. Het jaartal in het onderschrift bij het krantenknipsel klopt niet, dat moet 1834 zijn. Dank voor de oplettend heid! De redactie wenst iedereen veel leesplezier. Het documentatiecentrum Veldmaat is i.v.m vakantie tot dinsdag 29 augustus 2017 voor bezoekers gesloten. m

Land van Lochem | 2017 | | pagina 3