eveneens bekende duo Annie M.G.Schmidt en Harrie Bannink. Vier uitvoeringen, zoals gebruikelijk weer in de Schouwburg. Op vrijdag 24 november de pre mière, zaterdag 25 november een matinee en een avondvoorstelling en zondag 26 november tot slot een matinee vanaf 14.30 uur, natuurlijk alles weer onder regie van mw. Elly Jansen. Een grote productie waar we ook sponsoren voor proberen aan te trekken. Het word steeds moeilijker om, vooral bij dit soort producties, de kosten dekkend te krijgen, maar gelukkig hebben we nog een aantal donateurs die ons steunen. We hebben nu plusminus 30 leden, zijn een gezonde vereniging en zien vol verwachting uit naar de viering van ons 70 jarige jubileum. toneelvereniging TOP opgericht. Ik was de jongste, net 18 geworden. Het bestuur bestond toen uit: G. Kreunen, voorzitter, Jo Wissink- Roessink, penningmeester, Derk Beltman, secretaris en de leden Grada Mekking, Gerry Kreunen en ik zelf Lenie. Onze eerste uitvoering vond plaats in 1948 met het stuk "Onder één dak"van Joh. Fabricius. Iedereen had op voorhand 10 gulden ingelegd, voor het geval het een fiasco zou worden. Het werd een succes en de vereniging groeide, nieu we leden traden toe. In de loop der jaren kwamen er toneelverenigingen bij maar deze zijn ook weer teloor gegaan. Maar TOP heeft zich tot op de dag van vandaag kunnen hand haven. Dit is volgens mij o.a. te danken aan de capaciteit van de spelers en de goede sfeer onderling, maar niet in de laatste plaats aan de deskundige regiseurs die TOP naar succes hebben geleid. 15 jaar lang stond de vereniging onder leiding van mevr. Postel-Gilson om daarna 18 jaar te floreren onder de bezielende leiding van dhr. Ben Timmen. Hiermee wil ik natuurlijk de hierna gekomen regisseurs allerminst tekort doen. Wat TOP al niet allemaal gespeeld heeft, ook open luchtspelen, daar ben ik nog steeds trots op. We hebben nu al een paar jaar een fantastische regi- seusse, Elly Janssen, waar we heel erg blij mee zijn. We zijn trots op haar en blij met haar modernere inzich ten, want tijden veranderen en je moet met je tijd mee. Ook Rob van der Elskamp, echtgenoot van Elly en technische man, is echt onmisbaar. TOP kan bogen op zeer trouwe leden, waarvan er ons in de afgelopen jaren ook al veel zijn ontvallen, vaste waarden, maar ook de nieuwkomers hebben hun plek gevonden en zijn van groot belang. Ikzelf ben de club al 70 jaar lang trouw. Ik trouwde in 1956, verhuisde toen naar Deventer maar heb nog nooit één vergadering gemist mocht in ontelbare stukken meespelen en reed honderden kilometers in onze Kever om de repetitieavonden te kunnen bijwo nen. Een flink aantal jaren samen met mijn man Jan, die als souffleur een belangrijk aandeel heeft geleverd aan het tot een goed einde brengen van de voorstel lingen. Het heeft een paar centen gekost, maar daar ben je rj dan ook lid voor natuurlijk. g Ik ben niet meer de jongste, maar hoop dat "mijn" club nog lang mag blijven bestaan want "TOP mag niet sterven". Lenie Brinkman-ter Scheggert. 25 Herinneringen van Lenie Brinkman-ter Scheggert, 70 jaar lid Het begin ligt voor mij in 1936 als lid van het kinderkoor "De Jonge Stem". In 1938 trad het koor op een zondagmiddag op voor de radio. Ik heb daar zelfs solo gezongen samen met Henk Welbergen. In 1940, ik was al doorge stroomd naar het grote koor "De Stem des Volks", brak helaas de oorlog uit met veel ellende en beperkingen. Er mocht niets meer. Liedjes werden gecontroleerd en het mannelijk deel was dras tisch geslonken omdat ze waren ondergedoken of in Duitsland te werk waren gesteld. Het Volkshuis met daarin ons repetitielokaal was gevorderd door de Duitsers, dus was het uit met de pret! Na de bevrijding was het daar één grote chaos, de Canadezen hadden er flink huis gehouden. Alles vernield en verwaarloosd, geen piano meer en alle muziek was verdwenen. Het ontbrak er totaal aan sfeer en comfort. Dat was het moment waarop een zestal leden, die al wat acteerer- varingen hadden opgedaan door mee te doen in de operettes van het koor, de moed hadden een toneelvereniging op te richten. Zo kwamen wij op een avond in 1947 bijeen bij de familie Wissink op de Zuiderwal en werd daar

Land van Lochem | 2017 | | pagina 25