schilderij van hem met de titel 'Huis Ampsen' en in 1907 werd 'Gezicht op Lochem' geveild. Pas na veel en lang speuren kwamen we er achter, dat er nog drie Lochemse schilderijen van hem bekend zijn en wel twee van de Noorderwal, één in zomersfeer (1902) en één in wintersfeer (1901), en één van de Westerwal (1902). Expositie De vraag uit Nunspeet is niet enkel bij een ver zoek om informatie gebleven, dat blijkt wel uit onderstaande foto. Op 5 november 2016 werd deze opname gemaakt op de fraaie expositie 'Jan van Vuuren in perspectief', in het Noord Veluwse museum waar meer dan honderd werken van Jan van Vuuren te zien waren. De beide Lochemse schilderijen uit het bezit van de gemeente Lochem hingen broederlijk naast elkaar, omgeven door het vele Veluwse werk van de kunstenaar. Voor de liefhebber van im pressionistische schilderkunst was het een lust voor het oog. Jan van Vuuren (1871 - 1941) Jan werd in 1871 in Molenaarsgraaf in de Alblasserwaard geboren als jongste van de zeven kinderen van Arie van Vuuren en Teuntje Vlot. Jan en zijn oudste broer verschilden maar liefst twintig jaar in leeftijd. Vader was boerenknecht. Het gezin had het dus niet breed. Al op jeugdige leeftijd bleek, dat Jan artistieke talenten had, maar geld om hem een opleiding te laten vol gen was er niet. Mogelijk doordat de hoofdonderwijzer de vrouw van de burgemeester op Jans talent attent maakte, kreeg Jan toch de gelegenheid om bij de kunstenaarsvereniging Pictura in Dordrecht les te krijgen van

Land van Lochem | 2017 | | pagina 18