zijn werk. Zijn vrouw Jo runde in die jaren de bibliotheek en winkel. In 1953 deden ze de bibliotheek en winkel van de hand en verhuisden naar Hengelo. Henk is altijd blijven tekenen, van zijn jeugd af tot kort voor zijn over lijden. Dochter Ariekske vertelde, dat vader als hij op pad ging, altijd zijn schilderspullen bij zich had. Ook na hun verhuizing naar Hen gelo bleef hij schilderen. Eigenlijk kan beter gesteld worden, dat hij toen nog meer ging schilderen. Vanaf 1954 werkte hij al mee als decorbouwer en later als decor ontwerper bij het Hengelose Revuegezelschap Stork'n Nus en Henk, gezeten voor een decor voor een revue van 't Stork'n Nus, in zijn hand het ontwerp bij de Hengelose Revue Daarnaast werd hij lid van de schilderclub van mevrouw Stork-Damen. Hij heeft ook nog een tijd les gehad van de Deldense kunstschilder Riemko Holtrop. Henk kwam met name door zijn teken- en schilderwerk met veel mensen in contact. Op welke wijze hij met Dik Bruynesteyn, bekend striptekenaar o.a. van Appie Happie de voetbalheld) en cartoonist in contact is gekomen, is niet bekend. Dochter Ariekske heeft als herinnering aan de ontmoeting in 1981 nog steeds de hieronder geplaatste karikatuur van Henk Holterman in haar bezit. Deze tekening wil ik u niet onthouden. Henk is in 1986 op bijna 75-jarige leeftijd in Hengelo overleden. G.P.A. Frijlink omschreef zijn vroegere collega vormmaker Henk Holterman in de Hengelose Courant als: "Een zeer bedrijvig man, die zichzelf niet eens de tijd gunde even te wachten als een collega aan een machine bezig was, waar hij ook bij wilde. Dan repte hij zich terug naar zijn werkbank om intussen nog wat anders te kunnen doen." 'Aquarel: een met in water oplosbare verf gemaakte tekening of schilderij. De oorspronkelijk Franse benaming aquarelle kun je in het Nederlands vertalen met 'gewassen tekening'. Het verschil met een sepiatekening zit hem in het verschil in het gebruik van de kleuren. Bij een aquarel gebruikt men meestal vele kleuren en bij een sepiatekening enkel de kleur sepia (zie hieronder). 2sepiatekening: tekening gemaakt met sepia, een inktsoort die gewonnen wordt uit de blaas van een inktvis. Door met water te verdunnen kan men met een penseel nuances in de tekening aanbrengen. 3Het pand met de uitleenbibliotheek en de winkel gevestigd op Gudulastraat 2 staat op eerste bladzijde van dit artikel afge beeld. Op de afbeelding met de titel "t Ei" Lochem' ziet u het bewuste pand aan de linkerkant. Het grote raamkozijn van de winkel is duidelijk te zien. Bronnen Bevolkingsregisters 1880 tot 1939 van: Lochem (RAZ) Eibergen (Ecal) Doetinchem (Ecal) Deventer Apeldoorn (Coda) Privé-archief van de familie Laarhuis-Holterman Beeldarchief van het Historisch Genootschap Lochem Laren en Barchem Historische krantensite Delpher

Land van Lochem | 2017 | | pagina 16