Van de bestuurstafel Bert Brand, voorzitter Nieuwjaarsbijeenkomst Ondanks de barre weersomstandigheden mochten we op zaterdag 7 januari een "vol huis "bij de Zon nebloem verwelkomen. Bravo voor de dapperen. Het geweldige optreden van Thera en Gerrit Lueks zal daar zeker aan bijgedragen hebben. Het was genie ten. Actiedag verenigingen in het hart van de Molengron- den Op zondag 14 mei houden de verenigingen, geves tigd op de Molengronden, dus alle verenigingen om ons heen, een manifestatie van 14.00 uur tot 17.00 uur. Noteer vast in uw agenda. Vele uitvoeringen en ieder zet zijn/haar beste beentje voor. De Veldmaat is natuurlijk ook open en toont de miniatuurvoertuigen van de heer Jo Ziemerink. De familie heeft ons recent tientallen miniaturen geschonken. Het HG zal op het plein historisch gebak laten bakken. Bestuursaanvulling en vrijwilligers Ons enthousiaste bestuur vergrijst en wij willen dol graag aanvulling. Het is vast iets voor u. Informeer bij de zittende bestuursleden. Maar de vergrijzing is ook bij onze actieve vrijwilligers actueel. We zoeken versterking op velerlei gebied. Zin om te helpen, informeer eens bij andere vrijwilligers of bij het bestuur. Kiezen uit bouwarchief Het Lochemse bouwarchief is geheel gedigitaliseerd. Wij hebben aangeboden gekregen archiefstukken,die voor ons interessant zijn, in ons eigen archief onder te brengen, voordat het papieren archief vernietigd wordt. Een hele uitzoekerij, maar we proberen inte ressante stukken te behouden. Overdracht monument in de Enk. Op 31 maart vindt de jaarlijkse overdracht plaats van het oorlogsmonument in de Enk. De ene klas van de Staringschool, draagt de zorg over aan de volgende. Elk jaar indrukwekkend. De overdracht vindt plaats om 13.30. Daarna vindt er een bijeenkomst in de sy nagoge plaats voor genodigden, waarbij uw bestuur vertegenwoordigd zal zijn. Brainstormmiddag Op zaterdag 25 februari vond, op initiatief van be stuursleden Focko De Zee en Paul Roodbol, een "brainstormmiddag" plaats in de Veldmaat. Een zestiental personen bestaande uit, een vertegen woordiger van alle werkgroepen binnen het HG, een tweetal leden, een gemeenteraadslid, een afgevaar digde van de organisatie Lochem 3.0 en twee Loch- 4 emse scholieren, had hier een uitnodiging voor ont vangen waaraan ook iedereen gehoor had gegeven. Gericht op de toekomst (inventarisatie voor een nieuw beleidsplan) kwamen de volgende items aan bod: 1. Hoe functioneert het HG met het oog op de toe komst. 2. Wat vind men van de huidige werkgroepen, de acti viteiten en onderwerpen. En als derde punt de conclusie: hoe moet de organi satie er uitzien, wat voor bestuur hoort daarbij en wat voor soort vrijwilligers zijn dan belangrijk. De ruimte was volgehangen met borden waarop alle, mogelijk ter discussie staande onderwerpen, duidelijk waren aangegeven. Iedereen, voorzien van pen en Post-iT etiketjes, kon per onderwerp zijn of haar mening en/of opmerking d.m.v. het bijplakken van zo'n etiketje kenbaar maken. Een gezellige janboel was het gevolg. De borden raakten langzaamaan zo vol dat er bijna een gebrek aan etiketjes ontstond. Tot slot, wat heeft deze brainstorm, naast een gezel lige middag, aan nuttige informatie opgeleverd? Na een vluchtige inventarisatie bleek tijdens de nazit, die plaats vond onder het genot van een drankje en een knabbeltje, dat de organisatie, buiten verwach ting, zoveel informatie heeft ontvangen dat zij hier mee grondig aan de slag kan gaan. Een korte conclusie vooraf: Over het algemeen was men over het reilen en zeilen van de vereniging niet ontevreden. Het bestuur. O

Land van Lochem | 2017 | | pagina 4