mkm de Land van U>ch«t> Van de redactie In het laatste Land van Lochem van 2016 brachten we u het verhaal van Pieter Leendert van der Harst en Clara Elisabeth Janssen, het spraakmakende echtpaar dat aan de wieg stond van het P.W. Janssenzieken- huis in Almen en Huize P.W. Janssen in Barchem. Dit laatste was een verzorgingshuis voor ouderen, dat in 1926 werd gevestigd in het voormalige Hotel De Dolle Hoed aan de Lochemseweg, een uitspanning met een respectabele ouderdom. Een belangrijke episode uit de lange geschiedenis van De Dolle Hoed vindt u in deze nieuwe aflevering van het tijdschrift. Eddy ter Braak beschrijft de glorietijd van de beroem de uitspanning, die samenvalt met het opkomende toerisme in Lochem. Het verhaal eindigt met de teloorgang in de jaren 20. Een ander bekend gebouw staat centraal in de serie Monumenten in de gemeente Lochem. Dit keer beste den we aandacht aan de Hervormde kerk in Laren, een prachtig voorbeeld van negentiende-eeuwse kerkbouwkunst in onze gemeente. André Reincke neemt u nogmaals mee in de ge schiedenis van de Grote Markt in Lochem. Dit keer is er aandacht voor het werk van de Lochemse markt meesters en het huis dat tot eind negentiende eeuw naast het stadhuis stond en waarvan de contouren nog zijn te zien in de bestrating van de Markt. Ook wordt ingegaan op de unieke fundering, die enkele jaren geleden tevoorschijn kwam bij grondwerk zaamheden op het westelijke deel van de Markt, on getwijfeld de restanten van een bijzonder gebouw. Verder is het Jaarverslag over 2016 aan het Land van Lochem toegevoegd en is er een korte bijdrage over de Facebookpagina Lochem verleden in beeld. Met dit nummer nemen we overigens afscheid van ons redactielid Cees Derlagen. Sinds begin 2011 maakte Cees deel uit van de redactie en bleek hij een uitstekende aanwinst vanwege zijn kritische blik en inspirerende inbreng. Naast zijn redactiewerk leverde Cees ook geregeld boeiende artikelen, onder mee over de landschapsschilder Gerard Bilders in 2011 en eind vorig jaar nog over de Belgische vluchtelingen in de Eerste Wereldoorlog. Cees, zeer bedankt voor alles en we wensen je, samen met je vrouw, veel geluk in je nieuwe woonplaats Rotterdam. Twee vrijwilligers, de heren Beelaerts en Beltman, moesten hun bijdrage als bezorgers van ons blad staken. We zijn ze veel dank verschuldigd voor hun jarenlange inzet. Nieuwe (reserve)bezorgers zijn van harte welkom. Bij de totstandkoming van dit nummer werd de redactie bijgestaan door Karin de Boer, waarvoor veel dank. Karin woont sinds begin 2016 in Lochem en is zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van onze stad. Of zij definitief wil toetreden tot de redactie is bij het ter perse gaan nog niet bekend. Hoe dan ook, de redactie kan wel wat versterking gebruiken. Daarom dus nogmaals de oproep: wie heeft belangstelling voor deelname aan ons kleine redactieteam? We zoeken een enthousiaste vrijwilliger, het liefst met enige ervaring in het beoordelen en corrigeren van de aangeboden artikelen en belangstelling voor de historie van Lochem en omstreken. De redactie ziet uw reactie graag tegemoet. Veel leesplezier! m

Land van Lochem | 2017 | | pagina 3