onder leiding van onze eigen molenaar Jan Simon. 2017 Voor 2017 wordt een project opgezet om een aantal grafmonumenten geheel of gedeeltelijk te restaure ren en de lopende werkzaamheden voort te zetten. De werkgroep is zeer gemotiveerd om in 2017 weer aan de slag te gaan. Paleografie De werkgroep Paleografie heeft dit jaar opnieuw zwaar verlies geleden, doordat, na Gerrit Perfors in 2015, dit jaar Bertus Frank is overleden. Bertus was al sedert vele jaren een graag gezien en actief lid. Dat we desondanks kunnen terugkijken op een inhoude lijk succesvol jaar, komt ook omdat André Reincke zich weer bij ons gevoegd heeft. De werkgroep bestaat naast André uit Ria Rademaker, Frans Steijnen, Herman Reinderink, Henk Mulder, An- nemiek Langelaar, Jaap Spegt, Marja Dekker en Pier Horensma. Af en toe melden zich belangstellenden, maar uitbreiding is tot nog toe uitgebleven. We krijgen wel steeds meer verzoeken om stukken te hertalen, terwijl onze capaciteit maar beperkt is. Er gaan dan ook stemmen op om vaker bijeen te komen. We hebben met veel plezier het dossier van "Dikke Marie" hertaalt, over de lotgevallen van een zwerfster in de omgeving van Lochem: daarover hebben we een artikeltje geschreven in "Land van Lochem". Ook is serieus begonnen met de hertaling van de eerste documenten uit het Oud Archief Lochem. Die teksten worden toegevoegd aan de catalogus van het Archief in Zutphen, dat daardoor beter toegankelijk wordt. De werkgroep verheugt zich er dan ook over dat het streekarchief in Zutphen blijft, anders hadden weer opnieuw contacten gelegd en afspraken moeten wor den gemaakt. Ten slotte spelen we nog steeds met het idee voor een cursus voor beginners, maar daarvoor zijn meer aanmeldingen nodig. Website 2016 Website www.hglochem.nl meldt onverminderd alle aankondigingen en verslagen van de activiteiten van het Genootschap. Een grote hoeveelheid documen ten over de geschiedenis van Lochem is via de site beschikbaar; denk aan (alle oudere) artikelen uit Land van Lochem, alle vensters van de Canon van Lochem en verhalen over markante monumenten en perso nen. Plannen voor 2017 De site in zijn huidige vorm is vijf jaar oud. De gebruik te software begint verouderd te raken, wat al enkele keren tot onbereikbaarheid heeft geleid. In 2017 zal moeten worden nagegaan of en in welke vorm aan passing gewenst is. Museum In 2016 hebbende we kunnen ervaren hoe "men", dat wil zeggen, u als lid van het Historisch Genootschap, de burger van Lochem en de toeristen, de eerste serie geschiedenisborden hebben ervaren. Want in de tweede helft van 2015 zijn er 14 borden geplaatst, op 11 plekken. 9 In de stad Lochem, 1 dubbel bord in Barchem en 1 bord in Laren. De reacties waren zeer positief, zowel bij de Lochemse burgers als de toeristen. Dat was voor het HG reden, om samen met de VVV Lochem en Lochem 3.0 de se rie in de stad Lochem te vervolmaken. Daar was geld voor nodig. Weer werd met succes een beroep gedaan bij de twee bekende Lochemse instellingen die allerlei initiatieven in Lochem financieel ondersteunen. Ook de "wedstrijd" bij de RABO-bank werd met succes afgesloten en als klap op de vuurpijl verleende de gemeente ook nog een aanmerkelijk subsidie. Dat betekent dat er de komende maanden in de stad Lochem nog eens 16 beelden met tekst op 12 borden geplaatst zullen worden, en daar wordt nog iets aan toegevoegd. Als u straks bij zo'n bord komt en uw smartphone er op richt kunt u achterliggende verha len op uw smartphone laden en afspelen. Ook wordt aan een startpunt op de Markt gedacht, met een 3D maquette van de stad in 1600.

Land van Lochem | 2017 | | pagina 28