speciaal in de wintermaanden belangrijk is. Toch wil de commissie ook af en toe naar andere loca ties. "We" zijn immers "Lochem-Laren-Barchem". In 2016 was er geen dagexcursie, wegens te weinig belangstelling. In 2017 wil de commissie toch weer met een andere bestemming proberen wel "de bus vol te krijgen". Intern bespreekt de commissie uiteraard uitgebreid de onderwerpen en mogelijkheden voor het volgen de jaar. Interessante onderwerpen met interessante sprekers, binnen een niet heel erg rekbaar financieel kader, en dat in een tijd waarin de leden professionele en goed gekwalificeerde presentaties verlangen. Voor de evenementencommissie is dit een uitdaging, voor de leden iets om over te oordelen. Het programma van 2017 voldoet hopelijk weer aan bovengenoemde verlangens. Leden: Dinie Frank, Erik Kruiderink, Tine Kampen. Kruidentuin De Bleike 2016 In 2016 is er weer veel werk verzet door de enthousi aste werkgroep in de tuin. De grootte van de groep, 11 dames en heren, is gelijk gebleven aan het vorige jaar. Er wordt in de tuin gewerkt op woensdagmiddag in de ene en op don derdagmorgen in de andere week. De eerste werkdag is meestal eind maart, NLdoet, en de laatste begin november. Omdat er twee groepen zijn die in de tuin werken, wordt er een keer of vier per jaar overlegd met iedereen. Ook is er een aantal keren gezamenlijk gewerkt, o.a. op 11 maart (Nldoet), 28mei (open dag) en op 2 november (afsluiting seizoen). Folders zijn gedrukt en neergelegd bij o.a. de VVV. Posters voor de opendag zijn op diverse plekken op gehangen, o.a. diverse supermarkten. Gezamenlijk met de Oude Begraafplaats mochten we ons ook dit jaar weer verheugen op subsidie van het Oranje Fonds voor NL-Doet. Het weer werkte gelukkig mee op deze vroege voorjaarsdag: koud maar droog. Wethouder Trix van der Linden kwam ons helpen. Er was helaas geen deelname van andere externe partij en. Werkzaamheden die o.a. uitgevoerd zijn: compost verspreiden, een aantal perken grondig onder handen nemen, nieuwe planten zetten, snoeien etc. De mid denstand droeg belangeloos bij aan de catering voor de werkers van die dag. De opendag stond in het teken van Bloemen in de Tuin. Hiertoe was, net als afgelopen jaar, een wedstrijd uitgeschreven om op een originele manier bloemen te maken. Er waren zo'n 10 inzendingen. De bezoekers was gevraagd hun oordeel te geven en aan het einde van de dag konden de prijswinnaars worden bekend gemaakt. Het IVN en hG waren aanwezig. Er was een ruime belangstelling op die zonnige voorjaarsdag. Op vrijdag 19 augustus zijn de vrijwilligers op stap geweest naar de mooie moestuin bij Verwolde. Plannen 2017 Op dezelfde voet zal er dit jaar worden doorgegaan. Zorgwekkend is dat er geen aanwas van nieuwe, jon gere vrijwilligers is. Er is zeker behoefte aan verster king van de groep. Op 10 maart doen we weer mee met de NLdoet dag; de subsidie is weer samen met de Oude Begraafplaats aangevraagd en toegezegd. Onze open dag is gepland op zaterdag 10 juni. Het thema zal zijn insecten en er wordt weer een wed strijd uitgeschreven met dit thema. Oude Begraafplaats Met grote voldoening en groot genoegen heeft de werkgroep haar werk op de Oude Begraafplaats in 2016 verricht. Vanuit allerlei invalshoeken werd er veel teweegge bracht in het afgelopen jaar. Het Staring College kwam in het kader van NL Doet, opruiming houden na de winter en bolletjes planten en Staring on the Job was het evenement van de eindexamen kandidaten. In de Week van de begraafplaats was een wandelroute uitgezet voor bezoekers. De werkgroep breidde zich uit, want er kwam een achterbuurman de begraafplaats opgewandeld en hij is niet meer weggegaan. Er was bijzondere belangstelling van families voor 2 graven: familie J. Visser en Apotheker Posthuma. Het graf van Visser is door Hein en Henk B. opgeknapt en de kleinzoon heeft het graf in december bezocht. Als dank voor de werkzaamheden schonk hij de OB, via het HG, 250. Hartelijk dank daarvoor. Het overlijden van Johan Kwappert deed ons verdriet. Hij gaf enkele keren, als blijk van waardering voor het onderhoud op de begraafplaats, financiële ondersteu ning. Grote dank daarvoor. Op uitnodiging werd een bezoek gebracht aan de Kruidentuin. Er was een rondleiding en koffie en koek en het was een gezellige middag. In 2017 zal er een uitnodiging in omgekeerde richting plaatsvinden. Het laten groeien en bloeien van diverse soorten wilde bloemen op de begraafplaats begint vorm te krijgen. Er ontstaat een steeds grotere diversiteit waardoor de OB in het voorjaar en de zomer een jeug dige uitstraling heeft. In de herfst kwamen de Lions mannen weer helpen met het verzamelen van het blad. Ook daarvoor weer onze dank. De gemeente Lochem heeft alsnog toegezegd elektri citeit aan te leggen op de OB. Zeer welkom voor elek trische apparaten en het zetten van koffie. Er is ook toegezegd dat het bord boven de ingang zal worden gerestaureerd. Een delegatie van de werkgroep ging in december op excursie naar de molen Nooitgedacht in Warnsveld,

Land van Lochem | 2017 | | pagina 27