gewerkt aan het opsporen van twee schilderijen van Peter Visser, één met een afbeelding van het oude centrum van Laren en één met dat van Lochem, ten behoeve van een expositie in Voorst. Nadat we, zoals eerder vermeld, vorig jaar voor het eerst in ons bestaan van de eigenaar van een prach tige oude Lochemse villa het verzoek kregen om een boekje te maken over de geschiedenis van zijn huis, gebeurde dat dit jaar door een andere eigenaar van een andere bijzondere Lochemse villa. Het resultaat was een tevreden eigenaar van het huis en een tevre den penningmeester van ons Genootschap (en een samensteller, die weer tevreden was over het feit, dat de beide anderen zo tevreden waren). Plannen voor het komende jaar Er zijn geen grootse plannen. We blijven nog wel even bezig met het uitzoeken van het uit de nalatenschap van Reinder Bolt geschonken materiaal en het onder brengen er van in ons beeld- en documentenarchief. Daarnaast willen we proberen een redelijk overzicht te maken van de vroegere Lochemse gemeente besturen. Dat is erg lastig, omdat er door de grote stadsbrand in 1615 veel gemeentelijke documentatie verloren is gegaan. Er is in het verleden al iemand mee bezig geweest, maar tot een enigszins redelijk over zicht is het niet gekomen. Foto en Film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling werkgroep Hanneke Carmiggelt Toon Driessen Jan Klein Bleumink Arie Lievestro Wim Neerlaar Herman Postel Henk Potman In het afgelopen jaar is het Foto Film archief weer uit gebreid met beelden die nog niet in ons bezit waren, de beelden worden zo goed mogelijk beschreven in het archiveringsprogramma. Het beeldarchief is door velen geraadpleegd, ook kwamen er telefonisch of via e-mail veel verzoeken binnen. Voor de beelden vragen we wel een vergoe ding, afhankelijk van de wijze van levering en of het privé of voor commercieel gebruik is, leden krijgen korting. Ook is er beeldmateriaal geleverd voor boeken, tijd schriften en publicaties. Een bijzondere vermelding is dat in de vernieuwde winkel van Beumer Schoenmode in de Walderstraat heel grote afbeeldingen uit ons archief zijn aange bracht. De werkgroep ondersteunde bij alle lezingen van de evenementencommissie de presentaties met beeld en geluidsapparatuur. Wim Elferink gaat met oude beelden langs bij ver zorgingshuizen in Lochem, Laren en Barchem om de beschrijvingen aan te vullen en of te verbeteren. Wie staat er op, wanneer was dat? Als bijzondere gebeurtenissen vermelden we: Op 19 februari brachten de kinderen van Gerrit Jan Nijhof een bezoek aan de Veldmaat. De heer Nijhof stuurde in de jaren 1948-1949 brieven naar de dienst plichtigen in Nederlands Indië. Zie artikel in Land van Lochem 2016 nr. 1. Op 10 maart was er een presentatie voor bestuur en de vrijwilligers, in het kader van 10 jaar op de Veld maat. Wij ontvingen uit het archief, van de enkele jaren ge leden overleden Reinder Bolt, dia's en foto's. Ook ontvingen we enkele kleine groepen op de Veld maat voor een presentatie en tevens een promotie van ons Genootschap. Plannen voor 2017 Doorgaan met de dingen die we doen. Het verzamelen van beeldmateriaal uit Barchem en omgeving, de voormalige gemeente Laren, voor een Barchemboek, dat door een werkgroep uit Barchem wordt samengesteld. Automatisering Onderhoud van de systemen vergde steeds meer tijd en geld. Toen bleek dat de computers niet geschikt waren voor de gratis upgrade naar Windows 10 gaf het bestuur toestemming voor de aanschaf van nieu we. De oude gaan voor een goed doel naar Roemenië. Land van Lochem Ook dit jaar werd weer voldoende kopij aaangeleverd. De samenwerking met de vrijwillige bezorgers ver liep moeiteloos, aanvulling met enkele reserves zou welkom zijn. Evenementencommissie Het lezingen programma van 2016 was een afwisse ling van historie, natuur en poëzie en lokale streek beleving: Kunst aan het Hof van Gelre, de Hertogen van Gelre, poëzie en natuur in Almen en de opnieuw meanderende Berkel. Voor verschillende interesses was er iets te vinden. De evenementencommissie is blij met het feit dat dan ook gemiddeld 55 personen aanwezig waren bij de verschillende lezingen/presen taties. In het Stadshuus is een locatie gevonden die mooi centraal is gelegen en dus goed bereikbaar, iets dat

Land van Lochem | 2017 | | pagina 26