Jaarverslag 2016 Bestuursaangelegenheden Het bestuur bestond in het verslagjaar uit 6 leden: Bert Brand voorzitter André Reincke penningmeester Paul Roodbol secretaris Anges Klein lid Dick Kok lid Marie Lievestro lid Focko de Zee lid In de jaarvergadering in april heeft Marie Lievestro haar taak als secretaris na vele jaren neergelegd en is deze na de goedgekeurde voordracht overgenomen door Paul Roodbol. Bert Brand en Anges Klein werden herverkozen, Erik Kruiderink is afgetreden en (nog) niet vervangen. Eind 2016 stonden er 636 leden ingeschreven, 10 meer dan een jaar eerder. Verheugend is dat er on danks opzeggingen om allerlei redenen, we dit jaar konden afsluiten met een groter aantal leden. Het bestuur kwam 10 keer bijeen voor overleg. Naast het bespreken van lopende zaken komen daar ook nieuwe plannen en te nemen acties op tafel. Een aan tal onderwerpen waren opmerkelijk in het afgelopen jaar: de gemeente Lochem was voornemens het Loche- mse archief van Zutphen (RAZ) naar Doetinchem (ECAL) te verplaatsen. Dit kwam, als donderslag bij heldere hemel, afgelopen zomer op tafel. In goede samenwerking met de Elf Marken uit Gorssel is er oppositie gevoerd tegen dit besluit. En met succes, de beslissing is afgelopen december teruggedraaid. Al in 2015 zijn activiteiten gestart om een drietal boekjes te maken over de geschiedenis van Lo chem. Dit krijgt steeds meer vorm, al waren er de nodige problemen. Verwachting is dat op de ko mende jaarvergadering het zover is, dat er ingete kend kan worden op de serie. Open Monumentendag in september kon zich verheugen op veel belangstelling. Er had zich een relatief grote groep van vrijwilligers opgeworpen om deze dag te organiseren. Burgermeester van 't Erve deed de opening. Een maand later vond de open dag plaats, die dit jaar extra groots was aangepakt. De RABO-bank stelde haar oude pand op de Markt beschikbaar voor een tentoonstelling en lezingen en op de Markt stonden oude en nieuwe voertuigen opge steld. Lochem 3.0, VVV, en ABELlife gaven volop hun medewerking aan deze dag. In de pers werd veel aandacht aan deze dag gegeven, wat bijdroeg aan de naamsbekendheid van onze vereniging. De financiële positie van het Genootschap vraagt voortdurend aandacht. Een grote investering, nieu we PC's op de Veldmaat, kon niet langer worden uitgesteld. Een kritische keuze voor wat we wilden aanschaffen en goede analyse van gereserveerde gelden, maakte uiteindelijk deze aankoop mogelijk. Belangrijk voor het vele werk wat gedaan wordt en waarvoor deze apparatuur onontbeerlijk is. Ook de, soms heftige, discussie die in gemeente Lochem gevoerd werd over de keitjes op de Markt, kwam op de bestuurstafel. Bibliotheek en Archief Onze werkgroep bestaat nog steeds uit een gezellige groep vrijwilligers, die dinsdagsmiddags en/of don derdagsmorgens op de Veldmaat bijeenkomen om daar hun taak te verrichten en de bezoekers ten dien ste te staan. Aan de groep, die bestaat uit: Ab Harkink, Dinie Frank, Marian Hulshof Marjan Houpt, Focko de Zee, Henk Rademaker en Eddy ter Braak, is het afgelopen jaar tot ons verdriet Bertus Frank ontvallen. Bertus was één van de oudste leden van het Genoot schap. Hij heeft heel veel voor het Genootschap en de voorganger ervan gedaan. Bijna tot het laatst was hij actief. In onze pauzes kon deze in Rotterdam geboren maar tot Lochemer vergroeide verteller, dank zij zijn goede geheugen en zijn grote interesse in het Lo- chemse gebeuren, ons verblijden met zijn prachtige verhalen. We missen dat. Gelukkig blijft Dinie Frank actief in onze werkgroep. We zijn nog steeds bezig met het zo toegankelijk mogelijk maken van onze bibliotheek en ons archief. Het archief is door diverse schenkingen weer behoor lijk uitgebreid. Met het materiaal uit de nalatenschap van Reinder Bolt zijn we extra blij, omdat dit bijzonder materiaal, zowel documenten als beeldmateriaal, bevat. Het uitzoeken ervan geeft ons voorlopig wel wat te doen. Ook dit jaar hebben we weer velen, die zich met vra gen bij ons melden, kunnen helpen. Zo hebben we het Veluws Museum in Nunspeet kun nen helpen aan gegevens over de schilder Jan van Vuuren, over wie zij een grote tentoonstelling wilden gaan houden. Jan van Vuuren heeft namelijk van 1900 tot 1903 in Lochem gewoond en heeft er ook geschilderd. Het contact leidde er ook toe, dat twee schilderijen van hem met een Lochemse afbeelding, in het bezit van het Lochemse gemeentebestuur, op de tentoonstelling hingen. Verder hebben we mee-

Land van Lochem | 2017 | | pagina 25