24 Voor iedereen Bijzonder is dat alle leeftijdsgroepen van de partij zijn, van tieners tot 80+. De bezoekers komen overal vandaan, de meeste natuurlijk uit Lochem en omge ving, maar ook uit alle delen van Nederland, diverse Europese landen en zelfs van nog verder weg, zoals Canada, Australië en Zuid-Afrika. En er worden naar hartelust herinneringen opgehaald in de reacties bij de foto's. Soms vinden bekenden elkaar na vele jaren terug, je kunt er zomaar stuiten op klasgenoten en speelkameraadjes van vroeger, oude buren en lang vergeten kennissen. De leeftijdsgroepen tussen de 30 en 50 zijn het meest vertegenwoordigd, wat maakt dat, gezien het onderwerp, een relatief jong publiek wordt getrokken. Blijkbaar leeft de historie van je eigen omgeving, de stad van je jeugd, bij jong en oud. Een interessant publiek, ook voor het Historisch Genootschap. Met enige regelmaat worden berichten over activiteiten van het HGL op Facebook geplaatst, in de hoop belangstelling te wekken voor publicaties, lezingen en bijzondere manifestaties. De vele mooie oude foto's zijn natuurlijk ook voor de leden van het Genootschap erg leuk om te bekijken. Bijzonder materiaal Er zijn al een paar duizend historische beelden van Lochem en omstreken de revue gepasseerd, vaak unieke beelden uit privéverzamelingen of fotoalbums van (oud) Lochemers. Een prachtige aanvulling op de beeldbanken op de websites van bijvoorbeeld het Re gionaal Archief Zutphen en het Gelders Archief in Arn hem en de website Gelderlandinbeeld.nl. Het aanbod is heel divers: oude ansichtkaarten en foto's van be kende en minder bekende plekjes in en rond Lochem, Barchem en Laren, historische wandelkaarten en luchtfoto's, advertenties van winkeliers en bedrijven, foto's van gezelschappen en (on)bekende personen, suikerzakjes, toegangskaartjes, relatiegeschenken van Lochemse ondernemers, te veel om op te noemen. Veel materiaal dateert uit de jaren 60, 70 en 80 van de vorige eeuw, de kindertijd van veel van de bezoekers. De herinneringen aan zwembad Stijgoord, de pop meetings in het Openluchttheater, de activiteiten van jongerensoos de Ungha en schoolfoto's uit die jaren doen het dan ook altijd uitstekend. Ook een kijkje nemen? Ga naar Facebook en zoek op "Lochemverledeninbeeld". Met enige regelmaat vindt u daar ook berichten van het Historisch Genootschap. Q_ Veel facebookers vinden bekenden terug op groepsfoto's van Lochemse scholen, bedrijven en verenigingen. Een voorbeeld is deze foto van het Lochemse Rodekruiskorps uit de jaren 50 Rode Kruis Korps Lochem-Laren-Barchem Groepsfoto uit de jaren '50. -» Bovenste rij van links naar rechts: Mej.Kamp, mej.Dinkelman, mevr.Aalderink-van Dillen, dhr.Loskamp, mevr.Langeveld-Emperpol, mevr.Wessels- Horstman, dhr.van Londen, mej.Greben, mej.Kaeminck, dhr.Vruggink en dhrjonkman. Tweede rij van boven, van links naar rechts: Dhr.Frank, Jhr.Beelaerts van Blokland, dhr.Moora, dhr.Rhebergen, dr.Koumans, dhr.Postel, dhr.van Veldhuizen, dhr.Jansen, dhr.Maatman, dhr.Biljardt en mej.Tjoonk. Derde rijk van links naar rechts: Jhr.van Nahuys, dhr.Hoven, mevr.Hoven, zr.TuIp en mevr.Koumans. Vierde rij van links naar rechts: Mej.Swanink, mevr.te Brinke, mej.Vrijman, mej.Postel, Mej.Reerink, mevr.Nieuwenhuis-Hofland en mej.van Ooyen. Bron foto's: particuliere collectie. Ook foto's van bekende en minder bekende plekjes in de Lochemse binnenstad doen het altijd goed. Hier zien we de familie Te Riet voor hun huis aan de Bierstraat in 1910 (links bevindt zich de Kerksteeg).

Land van Lochem | 2017 | | pagina 24