Facebookpagina Lochem Verleden in Beeld Samen het verleden herbeleven Van de redactie Begin 2013 startte de facebookpagina Lochem Verleden in beeld. De pagina toont het verleden van Lochem en omstreken in historische foto's, ansichtkaarten, prenten, knipsels, oude advertenties en ander beeldmateriaal. De drukbezochte community heeft inmiddels meer dan 3000 unieke bezoekers. Hebt u al kennisgemaakt? Facebook is inmiddels voor velen een niet meer weg te denken medium, waarop groot en klein nieuws wordt gedeeld, in de vorm van foto's, video's en reacties. Individuen en in groepen verenigde gebruikers delen zo hun leven, fami liegebeurtenissen, belangstellingen en hobby's. Bedrijven, instellingen, verenigingen, organisaties, winkeliers en nog talloze anderen houden via Facebook voeling met hun achterban, met klanten, donateurs en leden. Historie Ook geïnteresseerden in historie kunnen veel van hun gading op Facebook vinden. Archieven en historische verenigingen, erfgoedclubs en ver zamelaars zijn actief en communiceren via het medium. Bij uitstek is het natuurlijk geschikt voor het delen van nieuwsberichten, activiteiten en vooral ook mooi en interessant beeldmateriaal. Van talloze Nederlandse dorpen en steden bestaan bijvoorbeeld bloeiende Facebookpagina's waarop met veel enthousiasme historische foto's worden gedeeld en becommentarieerd. Lochem verleden in beeld (LVB) is er daar één van. Voor de duidelijkheid, LVB is een particulier initiatief en wordt dus niet beheerd vanuit het Historisch Genootschap of één van de regionale archieven. De Facebookpagina bestaat nu ruim vier jaar. Na een weifelende start wisten steeds meer mensen de site te vinden en op dit moment zijn er dus meer dan 3000 unieke belangstellenden, die de pagina op zijn minst een paar keer per week bezoeken. Lochem Verleden in Beeld draait grotendeels op de inbreng van de bezoekers zelf. Zij delen berichten met oude foto's als reactie op eerdere posts of stu ren de foto's rechtstreeks via de mail naar de pagi nabeheerder. Iedere dag wordt een nieuwe foto geplaatst, inmid dels zijn dat er meer dan 2300! De nieuwe foto's worden iedere dag door een paar duizend mensen gezien, de meest succesvolle foto's halen soms de 5000 views en soms zijn er uitschieters. In 2015 werd een veel gedeelde foto van zwembad Stijg- oord meer dan 10.000 keer bekeken! Een populaire foto op LVB, een bezoekje aan de Hertenkamp in Berkeloord, jaren 20 Molenstraat LOCHEM Er worden ook veel oude ansichtkaarten vertoond, zoals deze van de Molenstraat, rond 1915-1920

Land van Lochem | 2017 | | pagina 23